Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko na sociálních sítích a oficiálním webu informoval o tom, že na několika revírech nově platí zákaz lovu na živé a mrtvé rybičky, nebo jejich části. Nové pravidlo se vztahuje na sedm úseků řeky Bečvy a část řeky Moravy. Rybáři tak nově mohou na vyjmenovaných revírech chytat dravce pouze s pomocí umělých nástrah.
Rybáři pozor! Vedení Moravskoslezského územního svazu schválilo nové pravidlo, které zakazuje chytat ryby na živé a mrtvé rybičky, nebo jejich části na níže vypsaných revírech. Lov dravců na těchto vodách je tak nově povolený pouze s pomocí umělých nástrah.
Nové pravidlo, které platí po usnesení výboru Moravskoslezského územního svazu, se týká mimopstruhových revírů Bečva 1 (471 003), Bečva 2 (471 005), Bečva 3 (471 007), Bečva 4 (471 009), Bečva 5 (471 011), Bečva 6 (471 013), Bečva 7 (471 015) a části revíru Morava 15 (471 046 – po soutok s řekou Moravou).
Moravskoslezští rybáři o tom informovali jak na svém oficiálním webu, tak i na sociálních sítích…
Má Moravskoslezský ÚS nejpřísnější pravidla?
Co se týče platných rybářských pravidel na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, tak právě ta patří k těm nejvíce přísným. Rybáři například mají jasně stanoveno, kolik úlovků si mohou ponechat.
„Úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma – nebo jejich kombinace) je omezen na 10 ks za kalendářní měsíc. Roční úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma nebo jejich kombinace) je omezen na 40 ks,“ píše se v severomoravských pravidlech.
Moravskoslezští rybáři pak mají zvýšené i nejmenší lovné míry, které mají za cíl chránit menší dravce. Míry byly v nedávné minulosti zvýšeny jak u štiky, tak i u candáta nebo okouna. „Nejmenší lovná míra štiky obecné je 60 cm, candáta obecného 50 cm. Nejmenší lovná míra okouna říčního je zvýšena na 15 cm.“
A přísnější pravidla se týkají i těch rybářů, kteří chytají dravce na nástražní rybičky. Pokud totiž rybář použije jako nástrahu malou rybičku (nebo její část), pak nesmí používat dvoj nebo trojháčky. „Při lovu na nástražní rybku (nebo její část) o délce do 15 cm se smí použít jen jeden jednoháček,“ stojí v rybářských pravidlech pro severomoravské a slezské revíry.
Hezký večer . Měl bych jednu otázku na kterou neznám odpověd)
Již pátým rokem jsem vlastníkem Celorepublikové mim povolenky. Každý svaz má své stanovy a další pravidla ohledně počtu kombinace a prisvojení si ryb jak za kalendární měsic tak i rok .
Ovšem co se týče CMP tak ani v řádu či dalších dodadcích není jasně stanoveno jaky počet ryb na CMP si dotyčny rybář smí ponechat.
Již jsem po tom pátrál ale jsem s toho jaksi jelen tak kdyby byla možnost mi to objasnit..
Ryby si vemu všehovšudy 3 za rok jde mi ale o princip a nepřesné informace při výdeji povolenky.
Děkuji za odpověd
No super na soutoku a část Bečvy jsem jezdil sumcovat na podvodaky. Takže ted směr Labe.