Do konce dravcové sezóny zbývají poslední dny. Přesto právě toto období patří k tomu nejúspěšnějšímu. Jen je zapotřebí použít tu správnou nástrahu. Jakou? Třeba vznášivou rybičku.
I když jsou venkovní teploty proklatě nízko, dravcům to vůbec nevadí. Právě rybí predátoři jsou i v tomhle období dost aktivní, takže rybář může v závěrečných dnech natrefit na vysněnou rybu. Tu je ale zapotřebí přelstít osvědčenou nástrahou.
Ideální je použít něco, co dravci přirozeně loví. Ano! Hádáte správně – jde o nástražní rybičku. Jenže! Mrtvá rybička může na konci sezóny zapadnout do hustých nánosů odumřelé vegetace, takže dravec ji nakonec nenajde. Tohle se ale nestane, pokud budeme mít na háčku vznášivou rybičku.
Vznášivá nástražní rybička na dravce
Tohle je hit letošního podzimu! Vysušené rybičky od české firmy si rybáři okamžitě oblíbili. A to jednak díky tomu, že nemusí „pracně shánět“ nástražní rybičky po výlovech, ale zároveň díky TOP vlastnostem. Vznášivé rybičky na dravce najdete
za super cenu.Právě ten proces zpracování je na těchto rybičkách naprosto unikátní. Výrobce totiž dokázal z rybiček „vytáhnout“ přebytečné tekutiny, takže nástraha tak má zvláštně tuhou, „gumovou“ konzistenci. Díky tomu rybička po vhození do vodního prostředí plave, anebo se minimálně vznáší. A to je zásadní!
Právě tohle totiž napomáhá k tomu, že nástražní rybička nezapadne do nánosů odumřelé vegetace na dně našich revírů. Ne! Rybička se bude nad těmito nánosy krásně vznášet, anebo rovnou plavat. Pokud chce mít rybář stoprocentní jistotu, pak doporučujeme k rybičce přidat trochu pěny nebo korku.
Vysušené rybičky mají poměrně dost tuhou konzistenci, takže vydrží i poněkud prudší švihnutí. Díky tomu vysušenou nástrahu rybář dokáže dostat do větších vzdáleností. Zase: pokud chceme mít stoprocentní jistotu, aby rybička na háčku vydržela, pak ji stačí prošít jehlou, a nastražit na návazec. Jestli ale rybář nenahazuje daleko, tak lze rybku jen píchnout za tlamu nebo za hřbet.
Rybička díky roztoku páchne
Kromě toho, že rybička se ve vodním prostředí lákavě vznáší, tak „má v rukávu“ ještě jeden trumf. Jde o to, že tyto vznášivé rybičky do vodního prostředí vypouští lákavé potravní signály. A nejde jen o „přirozený pach“, který rybička sama o sobě pouští.
Tou hlavní výhodou je to, že tyto rybičky jsou naložené v páchnoucím Predator Boosteru, který rybáři s velkou oblibou používají při lovu dravých ryb, a to nejen štik, candátů a okounů, ale také například na jaře při chytání úhořů.
Ono to totiž dává velký smysl! Je zapotřebí si uvědomit, že dravci při hledání kořisti používají i vytříbený čich. Třeba candáti při nočních toulkách na něj hodně spoléhají. A proto je dobré, když naše nástraha vydává lákavý zápach, který dravcům naznačí, že v jejich blízkosti je snadno dostupná kořist.
Pochopitelně, zápach rybičky lze ještě více posílit, když ji znovu pokapeme ještě větším množstvím Predator Boosteru. Nástraha tak bude vydávat silný zápach i v hodně studené vodě, která je aktuálně „k vidění“ v našich revírech.
Pokud si chcete při posledních vycházkách v sezóně zachytat, pak se rozhodně podívejte na tuto nástrahu od českého výrobce. Jde o to, že tyto rybičky se velmi atraktivně chovají ve vodním prostředí, navíc silně páchnou. Tohle se dravcům moc líbí! Vznášivé rybičky najdete
za super cenu!
Tak malé rozměry jsou na dvě věci