Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko připomenul důležité výročí. Aplikace pro rybářskou stráž, kterou tamní porybní používají, je v provozu už 1 rok. Za tu dobu rybářská stráž s touto aplikací zkontrolovala přes 35 000 rybářů a při obchůzkách strávila více jak 8000 hodin. A aplikace sklízí chválu i za to, že vedení rybářů má k dispozici všechny důležitá data na „jedné hromadě“. V průběhu celého roku docházelo na aplikaci k řadě vylepšení, která její fungování výrazně vylepšila.
Po ročním fungování mobilní aplikace pro rybářskou stráž má vedení moravskoslezských rybářů ucelená data. A z nich vyplývá celá řada zajímavých skutečností. Díky tomu, že rybáři mají přesná data o fungování rybářské stráže, tak mohou mnohem efektivněji plánovat další opatření. „Územní svaz, a zejména pak jeho výbor, s údaji intenzivně pracuje a může tak díky nim efektivně řídit a plánovat činnost rybářské stráže,“ vysvětluje vedení moravskoslezských rybářů.
NOVINKA: Halibut pelety končí? Proti játrovým nugetám na kapry nemají šanci!
Co rybáři z aplikace například zjistili? „Aplikaci k 19. dubnu 2021 alespoň jednou použilo plných 222 členů rybářské stráže ze 37 místních organizací, což je při celkovém počtu téměř 700 členů rybářské stráže v 59 místních organizacích, naprosto úžasné číslo,“ uvedlo vedení moravskoslezských rybářů.
„Výstupy z aplikace umožňují také další analýzy, a tak zjistíme, že z oněch 222 členů rybářské stráže ji 78 členů použilo méně než 10krát, 115 členů pak eviduje 10 až 100 obchůzek a 29 členů absolvovalo více než 100 obchůzek (samozřejmě včetně členů placené RS). Podíváme-li se na aktivitu podle MO, pak máme nejaktivnější tři místní organizace – Ostravu, Orlovou a Karvinou, které v součtu přesáhly každá více než 1 000 obchůzek,“ uvádí Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.
Kde se na Moravě kontroluje nejčastěji?
Rybářská stráž na severu Moravy odvedla v minulém roce perfektní práci, protože například zkontrolovala přes 35 000 rybářů. Rybáře bude pochopitelně zajímat i to, na kterých vodách Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko jsou porybní nejaktivnější. Tak na jakém revíru máte největší pravděpodobnost narazit na porybného?
„Obchůzek celkem bylo více než 14 000 a počet kontrolovaných rybářů pak přesahuje číslo 35 000, přičemž členové rybářské stráže na těchto obchůzkách strávili více než 8 000 hodin. Při těchto kontrolách bylo uděleno přes 300 napomenutí, 39 povolenek bylo zadrženo a přistiženo bylo také 14 pytláků,“ popisuje vedení výsledky kontrol rybářské stráže s aplikací.
NOVINKA: Halibut pelety končí? Proti játrovým nugetám na kapry nemají šanci!
„Alespoň jedna obchůzka evidovaná pomocí aplikace pak proběhla na celkem 243 z 298 revírů, přičemž na 55 těchto revírech bylo obchůzek méně než 5. Rekordmanem je zde revír Orlovský potok 1A, na kterém bylo obchůzek 768, následován Stonávkou 2A s 427 obchůzkami a Odrou 1B s 392 obchůzkami. Nejvíce kontrolovaných rybářů si připsal revír Odra 1A s více než 2 500 lovících. Na celkem 61 revírech pak nebyla v průběhu obchůzek evidována žádná kontrola,“ vychází z mobilních dat.