Montáž na mlaskačku patří k nejúčinnějším zbraním v letních měsících. Právě v tomto období se ryby drží u hladiny a jen čekají, co spadne z okolních stromů nebo keřů. Problémem je, že pokud se ryby drží v těch nejvyšších partiích vodního sloupce, pak je nám naše nástraha na dně úplně k ničemu. Proto v tuto chvíli musí přijít mlaskačka! Jedná se o naprosto jednouchou montáž, kterou zvládne navázat i úplný amatér a začátečník. Ovšem její účinnost je neuvěřitelná!
Těch variant, jak tuto montáž navázat, je více. Princip je ale u všech stejný: Při chytání na mlaskačku se na navazovací materiál naváže pouze háček – nic víc, nic míň. Na háček se následně nastraží kus pečiva, nejlépe rohlíku (nejlepší konzistence). A takto nastraženou nástrahu nahodíme do míst, kde se ryby zdržují u hladiny. Říkáte si, že takto nelze nijak daleko nahazovat? Omyl! Před nahozením stačí „na vteřinku“ nastražený rohlík namočit ve vodě. Ten nasákne vlhkost, zacelí se, a výrazněji ztěžkne. Vše je připraveno!
ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů a amurů naleznete v sekci Kaprařina
Jak už jsme se zmínili, těch variant mlaskaček najdete více. Někdo rohlík k háčku připevňuje s pomocí provázku. Tohle není špatný postup, je ale zbytečně komplikovaný. Pokud chcete chytat rychle, a přesto účinně, použijte jednoduchou silikonovou pomůcku (např. NASH Bread Bomb – na trhu je ale mnohem více variant, i výrazně levnějších – třeba klasický silikonový kroužek).
Tyhle silikonové pomůcky jsou geniální v tom, že do nich okamžitě nastražíte pečivo, a vše je během chviličky připraveno k lovu. Navíc, ze silikonové pomůcky se pečivo nevysmýkne a ve vodě vydrží opravdu dlouho. Tohle je prostě TOP!
Mlaskačka je nejvhodnější při lovu v parných dnech v těch místech, kde se zdržují u hladiny ryby (rákosová a leknínová pole, padlé stromy). Stačí takto nastražený rohlík k těmto překážkám nahodit, a záběr brzy přijde! Jak poznáme záběr? Jednoduše! Přijde „rána“ do prutu. Tahle rybařina je srdeční záležitostí!
Ahoj,Amuři se většinou zdržují těsně pod hladinou,takže chytám jen na mlaskačku,ovšem amur je velice opatrná ryba a je potřeba navnadu umístit dál od mého stanoviště.Řeším to tak že na vlasec navléknu trubičku se závěsem na olůvko (používám 40g)zajistím naplastí-jen ve směru k háčku,pod zarážku asi 40cm uvážu háček.Hotovo-napíchnu 1/4 rohlíku a nohodím 40-50m Po nahození rohlík vyplave z jaké koli hloubky.Chytám okolo 60 amurů ročně a nepotřebuji žádné krmení.Hodně zdaru i Vám Honza
Hodně zajímavý tip! Díky!!! 🙂
Ať to jezdí… 🙂