DomůAkční nabídkaÚspěšný lov úhoře na žížalu: více záběrů od úhořů díky jednoduchému triku

Úspěšný lov úhoře na žížalu: více záběrů od úhořů díky jednoduchému triku

- Reklama -

Sezóna úhořů je konečně tady. S prvními teplými večery a jarními bouřkami nastávají ideální podmínky pro lov těchto „hadovitých ryb“. Abychom ale byli při lovu úhořů úspěšní, musíme udělat maximum.

O úhořích se ví, že mají jeden z nejvíce citlivých čichů v rybí říši. A právě tohoto faktu by měl využít každý rybář, který si chce na jaře chytit nějakého pěkného úhoře. Proto je velmi rozumné používat páchnoucí roztoky, které se nanáší na rousnice nebo žížaly. Jaký vybrat? Máme pro vás tipy!

 

Sprej na úhoře Chyť a pusť

Tenhle sprej na úhoře patří k nejvíce oblíbeným atraktorům na tyto noční dravce. Není divu! Roztok má opravdu velmi silný odér, zároveň je ale k dostání za rozumnou cenu, která se nehýbe už několik sezón. Kvalitní sprej na úhoře najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Sprej na dravce Chyť a pusť

Zásadním plusem tohoto produktu od české značky je výrazné aroma. Díky tomu tak tato tekutina ve vodním prostředí vytváří koncentrované potravní signály, na které úhoři spolehlivě reagují. Aby ne! Znova: tito dravci při svých nočních „toulkách“ za kořistí využívají právě i citlivý čich, takže s pomocí tohoto spreje úhoře na nástrahu výrazně účinněji upozorníme.

Jak sprej na úhoře používat? Použití je naprosto jednoduché: nejprve na háček napíchneme masitou rousnici nebo žížalu. Ve chvíli, kdy je nástraha napíchnutá, tak na ni nastříkáme požadované množství spreje. Stačí málo! Čich úhoře je opravdu citlivý, takže není nutné, aby z nastražených žížal páchnoucí tekutina „kapala“.

Než takto vylepšenou nástrahu nahodíme do vody, tak je vhodné několik desítek vteřin počkat. Tímto dosáhneme toho, že se atraktivní roztok na žížalách krásně rozetře. K tomu ostatně přispějí i samotné žížaly, které se na háčku svůdně kroutí. Po chvilce pak už stačí jenom vyvoněnou nástrahu nahodit do vody.

S množstvím aplikovaného spreje to opravdu nepřehánějte. A pokud se budete chovat k tomuto produktu „hospodárně“, pak lahvička účinného roztoku spolehlivě vydrží celou úhořovou sezónu. Nezapomínejte na to, že s tímto roztokem uděláte pro bohatý úlovek úhořů maximum! Účinný sprej na úhoře najdete na e-shopu Chyť a pusť.

 

Páchnoucí roztok Predator Booster

Jestli se máme bavit o páchnoucích tekutinách na úhoře, pak musíme zmínit dnes už legendární Predator Booster. Na rybářském trhu budete totiž jen horko těžko hledat tekutinu, která má silnější odér. Predator Booster najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Vývojářům tohoto produktu se povedla jedna věc: při výrobě tekutiny dochází k podobnému bakteriálnímu procesu, který je k vidění při rozkladu rybího masa. Ve chvíli, kdy například na břehu leží mrtvá ryba, která se rozkládá, tak něco podobného se děje i při výrobě této tekutiny.

Dvě rousnice na víčku od krabičky na žížaly a lahvička Predator Booster

Takže ano, hádáte správně! Predator Booster má opravdu nechutný zápach, který spolehlivě přiláká úhoře i z velké vzdálenosti. Použití je potom podobné jako u spreje – na nastraženou rousnici nebo žížaly nakapeme několik kapek roztoku, a pak ho necháme několik desítek vteřin působit.

Hlavně dávejte pozor, abyste si roztok nenakapali třeba na oblečení! Ten smrad je fakt úděsný! Vždy je dobré před aplikací lahvičku s roztokem pořádně protřepat, aby se všechny suroviny v tekutině pořádně promísily. Tím dosáhneme nejlepšího efektu.

Tento booster na úhoře je opravdu vynikající. Spousta rybářů díky páchnoucí tekutině zažila nezapomenutelné noční lovy úhořů, kdy dravci brali jako šílení. Jestli si chcete u vody zachytat, rozhodně Predator Booster vyzkoušejte!

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Dříve nic takového nebylo, chytalo se na klasické rousnice které chutnaly i kaprům a hlavně okounům. Deset rousnic pdlo než se chytil úhoř, ryby pna těch devět byli okouni převážně. A chyť a pusť u hada je někdy nemyslitelné, protože to bývá rousnice až za jícnem a masaři hada zmrzačí, než aby mu to ustřihli. V současné době je velkých úhuřů pomálu, malý úhoř je zdecimovaný díky lovné míře, která by se také měla zvýšit a hlavně zavést dobu hájení jako u dravců a ne až na podzim, kdy had zelézá do bahna na přezimování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -