S jarní částí sezóny je neodmyslitelně spjatý lov úhořů na žížalu. Právě tohle rybaření nabízí zcela unikátní atmosféru. Abychom byli při lovu úhořů úspěšní, je dobré naši žížalu jednoduše vylepšit.
Rybáři musí o úhořích vědět jednu zásadní věc: tito dravci mají dokonalý čich. Právě proto jsou úhoři tak zabijáčtí predátoři i za černočerné tmy. S pomocí čichu dokážou vypátrat nebohou kořist i v tu chvíli, kdy ostatní ryby pod hladinou téměř nevidí. Čich u úhoře je ta „zabijácká zbraň“, která mu tolik pomáhá. A toho by měli rybáři využít!
Predator Booster
Abychom úhoře snadněji přilákali k naší nastražené rousnici, je vhodné na ní kápnout páchnoucí tekutinu. Ten princip funguje jako u boosteru na kapry: zatraktivněná nástraha do vodního prostředí vysílá pořádně koncentrované potravní signály, na které úhoři spolehlivě reagují. Predator Booster najdete .
Predator Booster je naprosto unikátní v tom, že se přímo v něm vývojářům povedlo vytvořit bakteriální proces, který je známý u mrtvých ryb. Ve chvíli, kdy se rozkládá mrtvé rybí maso ve vodě, tak vznikají na rybí mršině podobné bakteriální procesy. Proto na tenhle přípravek úhoři tak dobře reagují, protože se jedná o opravdu nechutný zápach.
Pozor! Pokud jste s Predatorem ještě nechytali, dávejte si velký pozor při jeho aplikaci na nástrahu. Rozhodně si neutírejte zatřísněné ruce od přípravku do oblečení, a ideální je nekapat ani na krabičku s žížalami nebo na kbelík. Proč? Ten pach se neuvěřitelně „drží“, a pomalu nejde vyvětrat. Je to fakt síla!
Ideální je chvíli počkat
Někteří rybáři si představují, že Predator Booster je řídká tekutina. Jedná se spíše ale o hustší roztok, který z hlavičky „nevyteče jako holá voda“. Tohle je zcela zásadní vlastnost! Rybář má díky zmíněné konzistenci stoprocentní jistotu, že páchnoucí roztok bude na nástraze držet delší dobu i po vhození do vody, takže bude déle lákat úhoře k záběru.
Jak Predator Booster používat? Nejprve na háček nastražíme rousnici. Ve chvíli, kdy je živá nástraha napíchnutá na háčku, tak ji pokapeme páchnoucí tekutinou. Potom doporučujeme alespoň 30 vteřin počkat, aby se tekutina pořádně rozmazala po rousnici. Pak už jenom stačí nahodit na to místo, na kterém čekáme, že úhoři v noci potáhnou.
Někteří rybáři si při používání tohoto přípravku klepou na čelo. Ovšem pokud chcete udělat při lovu úhořů opravdu maximum, pak se určitě na Predator Booster podívejte. Jedná se o zajímavý přípravek, který výrazně posílí pachovou stopu nastražené rousnice. Takže šance na záběr od úhoře se zvyšuje. Predator Booster najdete .
Sprej na úhoře
Výše představený roztok ale není jediným tekutým atraktorem na úhoře. Velmi oblíbený je také páchnoucí sprej na úhoře. Ten se dodává v lahvičce s klasickým rozstřikovačem, s pomocí kterého se tekutina stříká na nástrahu. Sprej na úhoře najdete .
Jeho použití je stejné jako v případě Predator Boosteru. Nejprve na háček nastražíme rousnici, na kterou nastříkáme požadované množství spreje. Následně necháme sprej několik desítek vteřin působit, aby se pořádně rozetřel po nastražené rousnici. A pak už jen nahodíme do vody.
Takto vylepšená rousnice bude do okolí vydávat podstatně silnější potravní signály, které úhoř může ucítit i na větší vzdálenost. Koncentrovaný odér spreje na úhoře se dobře šíří i při nižších teplotách vody. A nesmíme zapomenout ani na super přilnavost, díky které sprej vydrží na rousnici i delší dobu po nahození do vody.
Sprej na úhoře mají rybáři v oblibě pro jeho vysoký účinek, a zároveň pro jeho snadné používání. Tohle je fakt suprový atraktor, který při lovu úhořů může přinést podstatně více záběrů od „vodních hadů“. Sprej na úhoře najdete .
Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť