Pro spoustu rybářů, kteří chytají dravce na rybičky, je chytání nástražních rybiček pořádná „otrava“. Právě tito rybáři si ale mohou rybičky zakoupit, a navíc dostanou výrazně vylepšenou nástrahu.
Ano! I když se mrtvá rybička sama o sobě zdá jako dokonalá nástraha, lze ji vylepšit. Jakým způsobem? Mrtvou rybičku lze naložit do výrazně páchnoucí tekutiny, díky které bude nástraha ve vodním prostředí vydávat fakt silné potravní signály. Takového smradu si všimne nejeden candát, ale například i sumec, ale klidně i ostatní dravci…
Páchnoucí mrtvé rybičky na dravce
Tyhle naložené nástražní rybičky v páchnoucí tekutině nabízí hned několik předností. Proto není divu, že ihned po uvedení na trh se staly prodejním hitem. Problémem ale je, že kvůli vysokému zájmu bývají často vyprodané, a proto by rybář neměl otálet. Páchnoucí rybičky najdete .
První zcela zásadní výhodou je již zmíněný zápach. Rybičky jsou totiž naložené v dnes už notoricky známém Predator Boosteru, který patří k pachově nejvýraznějším atraktorům na dravce na rybářském trhu. Rybička tak ve vodě skutečně velmi silně smrdí, což se candátům, ale i dalším dravcům, „líbí“.
Musíme zdůraznit, že rybičky jsou v boosteru naložené dlouhodobě – nejedná se jen o nějaké „povrchové natření“. A to je zcela zásadní výrobní postup, díky kterému se z mrtvé rybičky booster uvolňuje velmi dlouhou dobu. Výrobce udává, že zápach z rybičky uniká až 24 hodin.
VIDEO: Jak vypadají mrtvé rybičky naložené v dipu? Mrkněte na video
Rybář si může tyto rybičky vybrat hned ve dvou velikostech. Menší rybičky jsou vhodné třeba pro lov okounů poblíž jejich oblíbených překážek. Větší rybičky jsou pak u rybářů mnohem oblíbenější, protože na ně spolehlivě berou candáti, štiky, boleni, ale i sumci a velcí okouni.
Pozor! Upozorňujeme, že tyto rybičky nelze používat na některých svazových vodách, na kterých se musí používat větší rybičky. Rybičky jsou naprosto bezpečné pro okolní životní prostředí – tento produkt byl důkladně veterinárně testován a prověřen, o čemž svědčí veterinární schválení!
Páchnoucí rybička NELEŽÍ na dně
Opravdu výrazný zápach není jedinou výhodou této nástrahy. Pokud se vrátíme k výrobnímu postupu, tak rybičky jsou vysušené. A to jim dává naprosto unikátní vlastnosti! Zaprvé: vysušená rybička je tuhá jako podrážka, takže vůbec nehrozí, že by se nějak rozpadla/roztrhla/rozlomila. To v žádném případě!
Rybář je tak schopný s touto rybičkou nahodit i do pořádně velké vzdálenosti, kam se ostatní rybáři s klasickými rybičkami nedostanou. A to může být klíčová výhoda, protože rybář se dostane ke vzdálenějším místům, kde se často drží zkušenější dravci, kteří chtějí být mimo dosah rybářských nástrah.
Vysušení rybičky má pak vliv i na její „chování“ ve vodním prostředí. Jedná se o to, že mrtvá rybička nebude „jen tak“ ležet na dně. Ne! Některé rybičky jsou vznášivé, takže ve chvíli, kdy dravec vytváří u nástrahy podvodní proud, tak se nástraha nadzvedne. A některé rybky jsou dokonce plovoucí!
A zase: tahle vlastnost naprosto výrazně napomáhá k úspěšnějším záběrům. Vznášející se nebo plovoucí mrtvá rybička se dravci podstatně snadněji nabírá do tlamy, takže šance na úspěšné zaseknutí je výrazně vyšší. Šach mat!
Páchnoucí rybičky pak lze nastražit nejrůznějšími způsoby. Hodně rybářů volí klasické nastražení na háček za hlavu nebo ocásek. Jiní pak rybičku napichují na háček pod páteří, ovšem z naší zkušenosti v takovém případě rybička při nahození hodně rotuje, což může vést k zamotání návazce. A další skupina rybářů rybičku klasicky „prošije“ jehlou.
Jestli patříte k rybářům, kteří si nechtějí lovit vlastní rybičky, anebo ke „svátečním lovcům dravců“, pak jsou tyto páchnoucí rybičky dělané přesně pro vás. V batohu vydrží dlouhé týdny, aniž by se zkazily, takže vždy, když dostanete „chuť“ si chytit dravce“, stačí po nich jen sáhnout. Páchnoucí rybičky na dravce najdete .
Zdroj a ilustrační: PARYS