Lov kaprů na začátku sezóny mohou komplikovat nižší teploty vody, a s tím spojená pasivita ryb. Přesto, ryby i za takových podmínek přijímají potravu. Jak je na začátku rybářské sezóny zaujmout?
Ryby po „zimním spánku“ po prvotních jarních paprscích slunce začínají aktivněji hledat něco k snědku. A jelikož jsou pořádně vyhladovělé, tak se snaží najít nějakou nutričně bohatou potravu. Proto je ideální za takových podmínek nabídnout rybám takové krmení, které obsahuje celou řadu masových surovin.
Když se totiž ryba k takovému krmnému místu přiblíží, tak rychle zjistí, že před ní leží potrava „nabitá energií“. A takové krmení rozhodně nenechá ležet! Jak takovou návnadu do studené vody připravit? Zkuste třeba práškový atraktor v příchuti krve.
Práškový atraktor MVDE Bloodmeal (krev)
Tenhle práškový atraktor je tajným trumfem mnoha zkušených rybářů, kteří chytají na feeder nebo plavanou. S touhle surovinou je totiž rybář schopný velice jednoduše vylepšit krmení na ryby. Návnada tak začne vydávat unikátní potravní signály. „Krvavý“ prášek najdete
.Ta hlavní výhoda tohoto práškového atraktoru tkví v jeho složení. Tento „krvavý“ prášek obsahuje lákavé látky, které najdeme také v krvi. A právě proto je tolik unikátní, protože podobnou surovinu v rybářském světě jen tak nenajdete.
Ve chvíli, kdy rybář přidá tento „krvavý“ prášek do krmení, tak návnada začne vydávat nezaměnitelné potravní signály, které se dobře šíří i za nízkých teplot. Jak je to s dávkováním? Pro běžně použití lze 250gramový pytlík použít až na 10 kilogramů krmení. Zkušení rybáři ale 250 gramů prášku míchají v 3 až 5 kilogramech krmení, aby mělo větší „grády“.
Bacha! Pokud čekáte, že tento prášek má nějaký extra zápach, pak byste se spletli. Jde spíše o nasládlý odér, který je opravdu nezaměnitelný, a který věrně napodobuje zmíněnou krev. Tohle je skutečně přísada, kterou jinde jen tak nenajdete. A právě ta unikátnost patří k hlavním přednostem tohoto prášku.
Jak připravit „krvavé“ krmení?
Použití prášku je naprosto jednoduché: nejprve si do kbelíku nasypeme základní krmnou směs o požadovaném množství. Můžete použít jak sladké, tak masové krmení. Následně do krmení nasypeme požadované množství „krvavého“ prášku.
Pozor! Práškový atraktor VŽDY sypejte do SUCHÉHO krmení. Pokud byste totiž práškový atraktor nasypali do mokrého krmení, pak by se vám nepodařilo krmení tak dobře promíchat. A to nechceme! Tím, že všechno uděláme „v suchém stavu“, docílíme dokonalé přípravy krmení.
Následně namíchané suché krmení zalijeme vodou nebo nějakým tekutým atraktorem (např. CSL). Pak doporučujeme chvíli počkat a nechat krmení odležet, ideálně alespoň 10 minut. Tím dosáhneme toho, že se práškový atraktor do krmení krásně vsákne. Pak můžeme začít přidávat další atraktory.
Na začátku sezóny, kdy je voda ještě hodně studená, je ideální to nepřehánět s hrubými částicemi. Proto můžeme například přidat třeba masové mikropelety. Další „surovinou“, se kterou nikdy neuděláme chybu, jsou živí červi, které ryby s velkou chutí sbírají. Červi navíc krmení dodají atraktivní pohyb.
Jestli chcete mít na začátku rybářské sezóny opravdu atraktivní krmení, které bude „spolehlivě“ šlapat i ve studené vodě, pak jej určitě vyzkoušejte vylepšit právě „krvavým“ atraktorem. Toto vylepšení napomůže k výraznější vůni, na kterou ryby spolehlivě reagují. „Krvavý“ prášek najdete
za super cenu.
Ještě nedávno se psalo a učilo že na krev je zakázáno chytat ryby.