Nejlepší období pro lov velkých kaprů je konečně tady! Teploty se začínají pomalu snižovat, na což ryby musí reagovat. Proto teď hledají nutričně bohatou potravu. Nabídněte jim masovou bombu!
Ilustrační foto: Chyť a pusť
Zima se blíží! Příroda dává všem jasné signály. A na ně reagují i ryby. Kapři se aktuálně v našich revírech shání po všem, co jim pomůže vytvořit tolik potřebné zásoby živin na nehostinné chvíle. Ideální je, pokud jde o masovou potravu, která je bohatá na energii.
S touto informací by měli pracovat samozřejmě i rybáři. Ti proto kaprům nabízí třeba masové boilies nebo pelety s vysokým obsahem živočišných surovin. Co dát ale kaprům něco, co je ještě intenzivnější? Co to je? Belachan! Právě ten má perfektní vlastnosti, které při podzimní lovu kaprů spolehlivě bodují.
Belachan na kapry
Belachan na kapry jsou fermentované krevety. Uf! Už jen z tohoto slovního spojení se musí některým „navalovat“. Ale ono není divu! Právě koncentrovaný pach fermentovaných krevet dokáže ve vodním prostředí vytvořit silnou pachovou stopu. Je to fakt silný smrad! Belachan na kapitální kapry najdete
za super cenu.Důležitou vlastností ale je to, že tento silný zápach se skvěle šíří i ve studené vodě. Proto zkušení kapraři belachan při podzimní lovu kaprů tak rádi používají. Ale jak s belachanem pracovat? Těch možností je hned několik!
Zaprvé: Někteří rybáři belachan logicky dávají do krmení. Právě tímto způsobem výrazně (a hlavně rychle) vylepší krmení na kapry. Nepřehánějte to ale s množstvím! Do návnady stačí přidat jen opravdu trochu belachanu, který začne vydávat koncentrované pachové signály.
VIDEO: Jak používat belachan na kapry do krmení? Podívejte se na tipy!
Ideální je belachan třeba používat do PVA mixů, kdy po vhození do vody vznikne u nástrahy silně páchnoucí krmné místečko. Belachan do krmení buďto nakrájíme, naloupeme, anebo nastříháme. Belachan je dobře rozpustný, ovšem pokud necháme v krmení větší kousky, tak tam vydrží poměrně dlouhou dobu.
Pokud jsme tedy na podzimní déle trvající výpravě, pak můžeme belachan nalámat také mezi pelety nebo boilies ve větších kusech. Díky tomu tak na krmném místě zůstane belachan ležet delší dobu, a bude vysílat silný potravní signál. Tohle funguje!
Vyrobte si nástrahu, kterou kapři milují!
Jiní rybáři pak belachan velmi rádi používají jako obalovačku. Stačí jen kousek odlomit, pak vzít třeba masovou tekutou potravu, a z belachanu vytvořit pastu. Pak ji stačí obalit na boilies, a nechat ztuhnout. Díky tomu na nástraze vznikne silně páchnoucí vrstva, která bude lákat kapry i z větší vzdálenosti.
Obalovačka z belachanu je vynikající do studenější vody i proto, že se skvěle rozpouští, takže na nástraze tak vznikne atraktivní vrstva, která bude lákavě měkká. Zároveň díky rozpustnosti vznikne v blízkosti nástrahy lákavý „mráček“. Tohle je super!
Tuto metodu rybáři rádi používají i při krmení. Jde o to, že pokud někdo krmí střídmým množstvím, kdy vytváří malá krmná místečka, tak se mu může belachan hodně hodit. Jde o to, že z 30 krmných kuliček jich stačí 10 obalit, a rybář zase kapitálním a zkušeným kaprům nabídne něco atraktivního, něco jiného.
Pokud hledáte nějaký trumf na podzimní kapry, pak se rozhodně podívejte na belachan na ryby. Jde opravdu o koncentrovanou surovinu, kterou vám „žádná mašina“ nevyrobí. Jde prostě o „kus masa“, který jde pořádně cítit i v chladnoucí vodě. Belachan na kapry najdete
za super nízkou cenu.