DomůRybolovné technikyPřívlačGeniální montáž na candáty na přívlač: Tohle používají ostřílení lovci candátů! Perfektně...

Geniální montáž na candáty na přívlač: Tohle používají ostřílení lovci candátů! Perfektně funguje!

- Reklama -

Při lovu candátů na přívlač je hned několik osvědčených montáží nebo stylů lovu, které při chytání těchto „nočních psů“ velmi dobře fungují. Když se na tyto úspěšné montáže na candáty podíváme podrobněji, pak zjistíme, že mnohé z nich mají stejný princip. Co je ten stejný princip? Jde o to, že dobré montáže na candáty pro chytání na přívlač nabízí dostatečně dlouhý propad nástrahy vodním sloupcem. Proč? Protože právě při propadu nástrahy z vodního sloupce dolů ke dnu candáti nejčastěji útočí na nástrahu. Tohle ostřílení lovci těchto ryb moc dobře ví! Jak to tedy udělat, aby nástraha na candáta co nejdéle padala? Pojďme si to ukázat…

Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru. Před vámi se rozprostírá kamenitý břeh, který je prvním signálem toho, že candáti nebudou daleko. Ano! Tihle dravci podobný podklad zbožňují. V prokřehlých rukách držíte prut, se kterým jemně cukáte. Špičkou prutu „vdechujete“ umělé nástraze život. Ta tak může poskakovat mezi kameny a lákat dravce. Nahoru a dolů! Nahoru a dolů! A pořád dokola…

Takového candáta by si nechal líbit každý rybář! Jak se ale těmto dravcům trefit do chuti? Vyzkoušejte tuhle montáž na candáty! 

Škub! Umělá nástraha se dostane zase nad dno. Teď přestanete navíjet, aby začala padat zpátky dolů. Bum! A rázem se v prutu „ozve“ charakteristický kopanec. Krásný záběr! Špička prutu se ohne jako namožená záda. Brzda navijáku jemně proklouzne. Ta nádherná tíha v prutu dává tušit, že tohle bude pěkná ryba. A taky že jo! Po chvíli se v kuželu světla z čelovky zjeví krásně stříbrný candát. Nádherný dravec!

 

Krok za krokem: Luxusní montáž na candáty na přívlač

Milovníci candátů často přemýšlí nad tím, jak to udělat, aby nástraha dlouho padala vodním sloupcem. Proto častokrát složitě počítají to, jak těžká musí být hlavička v poměru ke gumové nástraze. A tohle je pořádná otrava! Jde to jednodušeji: Použijte plovoucí gumovou nástrahu s volnou zátěží (čeburaškou) a offsetovým háčkem. V čem je tato montáž na candáty jiná? A v čem jsou její výhody? Pojďme si ukázat, jak na to…

Když bude nástraha na candáta dostatečně dlouho padat, pak záběrů od těchto nádherných dravců budeme mít více…

Krok 1: Tohle budeme potřebovat! Čeburašku, offsetový háček a plovoucí gumovou nástrahu Lucky John Joco Shaker. Právě díky tomuhle spojení budeme schopni vytvořit nástrahu s velmi dlouhým propadem, která navíc bude skvěle napodobovat raněnou rybičku. Tahle varianta nastražení gumové nástrahy je mnohem účinnější než na klasickém jigu. Fakt to funguje!

Krok 2: Dbejte na kvalitu! Offsetové háčky pro nastražení gumové nástrahy musí být fakt ostré. Pokud totiž nebudeme mít ostré háčky, pak logicky budeme mít velké problémy při zasekávání dravých ryb. A nezapomínejte na to, že rybí predátoři mají fakt tvrdé „mordy“, proto je ostrost zásadní. Důležitá je pak i pevnosti offsetového háčku! Zase: Pokud na háček dostaneme velkého dravce, tak ten nekvalitní offset ohne. A to nikdo nechce!

Krok 3: Pojďme na samotné nastražení gumové plovoucí nástrahy na offsetový háček na gumové nástrahy. Všimněte si, že háček při propichování hlavy gumové nástrahy máme v takové poloze, kdy je hrot háčku směrem dolů. Následně gumovou nástrahu protáhneme po celém raménku offsetového háčku, až se očko háčku zastaví o hlavičku nástrahy. A poté nástrahu propíchneme offsetovým háčkem (obvykle v těchto nástrahách jsou škvíry pro schování háčku).

Krok 4: Máme nastraženo! Ideální je, pokud offsetový háček vychází alespoň v půlce plovoucí gumové nástrahy Lucky John. Díky tomu máme jistotu, že při záběru přijde přesný zásek! Pokud by háček vycházel blíže u hlavy gumové nástrahy, pak bychom nemuseli dravce při záběru vůbec zaseknout. Bacha na to! Zároveň je dobré, když nástraha není nijak pokroucená, což by mohlo negativně ovlivnit chod nástrahy ve vodě.

Krok 5: Teď přichází na řadu připevnění zátěže. K tomu použijeme čeburašku. Co to je? Jedná se o zátěž na umělé nástrahy, která se jednoduše připne k offsetovému háčku. V tomhle případě má tenhle styl nastražení obrovskou výhodu – zátěž je u dna, kdežto nad dnem „vlaje“ plovoucí gumová nástraha. Ano! Tohle připomíná raněnou rybičku, tedy snadnou kořist. Bomba!

Krok 6: To připevnění čeburašky k offsetovému háčku je naprosto jednoduché: Prostě karabinu z čeburašky navlékneme na očko háčku. V momentě, kdy na karabinu zpátky navlékneme čeburašku, vše se krásně zajistí. Jednoduché, ale fakt geniální!

Krok 7: A máme hotovo! Takto vypadá jednoduché nastražení plovoucí gumové nástrahy Lucky John Joco Shaker na offsetový háček s čeburaškou. Tahle montáž na přívlač je fakt geniální především pro chytání candátů. Pokud použijeme přesně tuhle variantu, pak budeme věrně napodobovat raněnou rybičku. Tohle nastražení je i geniální pro pomaličké vedení, které rybáři předvádí v poslední dny v rybářské sezóně, kdy už vládnou třeskuté mrazy. Ale těch možností použití je opravdu strašně moc…

 

VÝHODY: Nástraha se chová jako raněná rybka!

Zaprvé: První výhody přináší samotná plovoucí gumová nástraha (např. plovoucí guma Lucky John Joco Shaker), která sama o sobě má pochopitelně delší propad vodním sloupcem. Druhou velkou výhodou tohoto typu plovoucí nástrahy na candáty je její poloha při vhození do vody – nástraha si krásně „stoupne“, takže rybář při jejím vedení nezachycuje nečistoty na dně nebo překážky. Navíc, na plovoucí nástrahu v takové „stojící poloze“ se dravcům mnohem snadněji útočí.

VIDEO: Jak se chová plovoucí gumová nástraha na candáty ve vodě? Mrkněte na video!

Další výhodu přináší čeburaška a offsetový háček na gumové nástrahy. V čem je tohle lepší než klasická jigová hlavička? Jde o to, že čeburaška je k nástraze připevněna tak, že se gumová rybička pohybuje ve vodě „na volno“. To znamená, že plovoucí gumová nástraha ve vodním prostředí krásně „vlaje“ nad dnem. Takže plovoucí gumová nástraha Lucky John Joco Shaker luxusně napodobuje raněnou rybičku. Ano! Pokud jste někdy viděli, jak se chová raněná rybička, tak ta různě dezorientovaně plave, a ve vodě se jen tak „vznáší“. A přesně takhle se chová plovoucí gumová nástražní rybička na offsetovém háčku.

Jen pro ilustraci: Tyhle gumy jsou sice nastražené na klasických jigových hlavičkách. Důležité je ale vidět, jak se chová plovoucí guma Joco Shaker (vlevo). V takové poloze je na nástrahu mnohem jednodušší zaútočit! 

Suma sumárum: Tahle montáž na candáty je naprosto dokonalá proto, že dlouho propadá vodním sloupcem, velmi dobře napodobuje raněnou rybičku a má luxusní polohu, která výrazně usnadňuje útok dravců na nástrahu. Tohle je montáž na candáty, se kterou si fakt parádně zachytáte…

Tým Lucky John

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -