DomůRybolovné technikyPoloženáNejlepší nástrahy na amury: Na tyhle pochoutky zaručeně chytíte stříbrné torpédo!

Nejlepší nástrahy na amury: Na tyhle pochoutky zaručeně chytíte stříbrné torpédo!

- Reklama -

Při lovu amurů rozhoduje hned několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější jednoznačně patří výběr správného lovného místa, pak také jednoznačně volba atraktivního krmení, anebo funkčního návazce na amury. Ovšem i když všechno tohle budeme mít tip-top, tak přesto nemusí úspěch přijít. Proč? Je to jednoduché! Abychom byli při lovu stříbrných torpéd úspěšní, je zapotřebí zvolit i zajímavou nástrahu. Bez ní to prostě nejde! Na co vlastně amury chytat? Možností je hned několik!

Na chytání amurů je nádherné to, že každý rybář si tady najde to svoje. Pokud někoho baví klasická položená, pak stačí zvolit ideální nástrahy právě pro tuhle rybolovnou disciplínu. Anebo snad patříte k těm rybářům, kteří od lovu amurů očekávají více akce? Pak stačí sáhnout po jiné nástraze! Důležité je si ale vždycky uvědomit, jak vlastně chceme amury chytat, a podle toho volíme následně nástrahu. Pojďme se podívat na ty nejosvědčenější nástrahy na amury…

 

Stará dobrá klasika

Když se řekne lov amurů, pak se drtivé většině rybářů vybaví kukuřice. Ano! Kukuřici stříbrná torpéda doslova milují a spolehlivě na ni reagují. Kukuřici můžeme předkládat hned několika způsoby. Nejjednodušší metodou je lov amura na klasickou vařenou kukuřici na háčku nebo pod háčkem. Prostě napíchneme několik zrníček a poté je nahodíme do rozkrmeného místečka, na kterém se nachází kilo (a více) dalších těchto žlutých zrníček. Tohle prostě funguje!

Jak vypadá obří kukuřice na amury? Vidět ji můžete na druhém návazci zleva…

Mezi znalci lovu amurů je velmi oblíbenou nástrahou obří kukuřice naložená v medu. Jedná se o skvělou nástrahu na amury, která zaujme každé stříbrné torpédo nejen velikostí, ale i nádherně sladkou vůní. Naprosto ideální je také to, když tuto obří kukuřici nadlehčíme (třeba plovoucí pěnou), takže velké zrníčko půjde na rozlehlém krmném místě nádherně vidět. Tohle je velmi jednoduchý fígl, který ale skvěle funguje.

Obrovský amur z Labe uloveny na sině zarostlém břehu!

U kukuřice je ten problém, že jí amuři spořádají ve velkém množství. Takže pokud se chystáme cíleně na amury, pak je zapotřebí mít po ruce až několik desítek kilogramů těchto zrníček. A tahle zrníčka je nutné uvařit, což je pořádná otrava! Pokud se s přípravou kukuřice na amury nechceme moc pachtit, pak jsou nejjednodušším řešením kukuřičné pelety na amury. Právě kukuřičné pelety obsahují veškeré TOP látky jako kukuřice, vydávají totožnou vůní a mají nádherně žluté zbarvení. Navíc, pelety se nezkazí! A hlavně! Jsou dostupné za rozumné peníze. Toto je řešení pro ty rybáře, kteří chtějí co nejméně pracné (a levné) řešení.

Kukuřičná peleta s CUC! patří k nejlepším nástrahám na amury! 

Mezi klasické nástrahy, které se používají odjakživa, lze určitě zařadit i ovoce, zejména pak mirabelky. Mirabelky jsou geniální nástrahou především tam, kde tyto plody padají přímo do vody. Například na některých řekách jsou břehy obrostlé těmito stromy, takže plody padají ze stromů do říčního proudu. A amuři sem jezdí na hody! Pokud taková místa známe, pak rozhodně stojí za to mirabelku napíchnout pod háček nebo na háček a nahodit do těchto míst. Úspěch brzy přijde! S mirabelkami můžeme rozjet i masivnější krmné kampaně na větších vodách, kde budou působit a lákat ryby jako neodolatelná pochoutka.

 

Akční rybařina na hladině

Lov amurů na mlaskačku je jednou z nejkrásnějších rybolovných disciplín vůbec. Proč? Protože rybář v přímém přenosu vidí záběr od stříbrného torpéda. Fakt není moc hezčích okamžiků, když jde vidět, jak se k nástraze blíží černý stín amura. Pak se zjeví obrovské kolo na hladině, nástraha zmizí, vlasec se našponuje a začne neuvěřitelně vzrušující zdolávání. Tohle je fakt nezapomenutelný zážitek.

V letním období je obrovským zážitkem lov amurů z hladiny

Pro tuto rybařinu je nejlepší používat několik dní staré bílé pečivo, ideálně rohlík nebo housku. Proč? Protože právě pečivo takové „gumové“ konzistence nejdéle vydrží na háčku. Nastražení na mlaskačku je naprosto jednoduché: Prostě pečivo několikrát propíchneme a schováme do něj háček tak, aby špička háčku byla volná (pro precizní zásek). A pak už stačí jenom před nahozením pečivo na vteřinu namočit do vody, aby nasálo vodu, takže s ním dále nahodíme. Paráda! Vekou nevýhodou pečiva ale je, že na háčku nevydrží dlouho, a je hlavně zranitelné proti „bílé“ rybě, která jej začne okamžitě atakovat. Co s tím?

Žlutá kostička z květin je skvělou nástrahou, která má při lovu amurů výborné výsledky!

Řešením je třeba jiná nástraha! Například atraktivní žlutá kostička z květin a pylu! Tohle je fakt bomba! Tato nástraha totiž obsahuje veškeré látky, které věrně imitují spadaný „bordýlek“ ze stromů (v kostičce jsou fakt kusy květin). A to amuři naprosto bezhlavě milují! Velkou předností je také žluté zbarvení, díky kterému jde kostička vidět i na hodně zanesené nebo zařasené hladině – amur si toho prostě okamžitě všimne. Ale hlavně! Kostička je krásně tuhá, takže bez problémů odolá i nájezdům „bílé ryby, tudíž oproti pečivu vydrží na háčku podstatně déle. Tohle je fakt luxus!

Lstivá past na amury: Žlutá kostička mezi napadaným „bordýlkem“

 

Napodobení největší pochoutky

Každý rybář moc dobře ví, že amuři milují vodní rostliny. Však taky kolikrát jde krásně vidět, jak se tahle stříbrná torpéda na zarostlých vodách „pasou“. Ano! Někdy jde třeba vidět to, jak se u břehu třepetá rákos, který po chvíli zmizí pod hladinou. To dělají amuři! Proto není na škodu chytat přímo na nástrahy, které obsahují nějaké rostliny.

Boilies na amura s vysokým obsahem rostlinných složek!

Mezi nejpopulárnější nástrahy patří jednoznačně amurové boilies nebo amurové pelety s vysokým obsahem vodních řas . V těchto nástrahách jsou hojně zastoupeny rostliny nejrůznějších druhů, které ve vodním prostředí vytváří naprosto neodolatelnou pachovou stopu. Je to jako chytat na chumáč vodních řas a rostlin. Co tyto rostlinné nástrahy na amury třeba obsahují? Mezi nejvíce unikátní rostlinné složky patří jednoznačně spirulina (sladkovodní sinice) nebo chlorela (řasa). Právě tyto dvě složky dávají těmto nástrahám neuvěřitelně „přirozenou“ vůni, na kterou jsou amuři zvyklí. Velmi oblíbenou rostlinnou složkou je ale například vojtěška, která se při výrobě těchto nástrah hojně používá.

Nebojte se kombinovat! Amurové boilies a žlutá kostička z květin a pylu je amurovou pochoutkou…

Kromě toho, že tyto nástrahy obsahují přirozené suroviny, které amuři požírají ve vodním prostředí, tak další výhodou je to, že je nemusíme používat ve velkém množství. Ne! Pokud známe místo, kde je hodně vodní vegetace, pak stačí právě sem nahazovat naši rostlinnou nástrahu a jen trochu přikrmovat s pomocí PVA. Proč totiž krmit masivně někde, kde se amuři přirozeně vyskytují?

Špičková pochoutka pro amury, která vydává přirozený potravní signál. Tohle je luxusní věc na stříbrná torpéda…

Velkou zbraní jsou tyto rostlinné nástrahy i tam, kde je rostlin nedostatek. Amuři totiž mají v sobě „lásku k rostlinám“ odjakživa zakódovánu. Takže pokud například rybaříme na bahnitých nebo betonových vodách, rozhodně není na škodu tady rostlinné nástrahy předkládat. Funguje to jako dezert – amuři si tuhle pochoutku rozhodně nenechají ujít. Rostlinné nástrahy lze například používat i při masivním krmení s kukuřicí, kukuřičnými peletami, anebo ovocem. Dávejme na háček to nejatraktivnější!

Tým LK Baits

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -