Helikoptérová montáž na kapry patří k oblíbeným montážím. Tahle montáž na kapry totiž nabízí hodně zajímavé vlastnosti, které oceníte především na velkých vodách. Proč? Protože právě s helikoptérovou montáží jste schopni nahazovat opravdu daleko, a přitom se vám nic nezamotá. Ohledně této montáže na kapry panuje několik diskutabilních témat – třeba to, že údajně poškozuje kapry při zdolávání, anebo že se kapr při utržení neosvobodí. V tomto případě to není pravda! Připravili jsme pro vás video, ve kterém si ukážeme, jak navázat co nejšetrnější montáž…
Tato helikoptérová montáž je vymyšlena tak, že při utržení kapra při zdolávání se uvolní zátěž. Díky tomu tak kaprovi zůstane v tlamě jen návazec. To je zásadní! Pokud by totiž po utržení kapr tahal celou montáž i se zátěží, pak existuje vysoké riziko, že by uhynul. Ale ne v tomto případě! Na videu si ukážeme, jak to udělat tak, aby po utržení celá montáž odpadla…
Při vázání helikoptérové montáže používáme šňůru s olověným jádrem. Ohledně tohoto navazovacího materiálu také panují různé pochybnosti. Někteří rybáři tvrdí, že olověnka ryby poškozuje. Z naší zkušenosti: Na olověnku chytáme dlouhou dobu, a nestalo by se nám, že by tento navazovací materiál kapra vážně pořezal na těle nebo třeba ocasní ploutvi.
Díky tomu, jak je tato helikoptérová montáž vymyšlena, tak je vhodná pro daleké nahazování. Tohle jistě oceníte na velkých vodách, na kterých se třeba nesmí vyvážet. Anebo jen prostě nemáte po ruce člun. V tu chvíli si navažte tuto montáž, se kterou s naprostým přehledem nahodíte přes 100 metrů daleko, přitom riziko zamotání je minimální. Tuhle montáž na kapry můžeme fakt jenom doporučit!
NEPŘEHLÉDNĚTE: Levná bižuterie na kapry
Redakce InRybar.cz
Ilustrační foto: archiv InRybar.cz
Helikoptérová montáž SUPER, ale duležíté je navázání na kmenovou šňuru, pokud je přes obrtlík a utrhne se kmenová šňura pak se olovo neoddělí a ryba tahá celou montáž až do úpadu