DomůNovinkyRybář v 95 letech chytil svého rekordního sumce. Na ryby prostě není nikdy...

Rybář v 95 letech chytil svého rekordního sumce. Na ryby prostě není nikdy pozdě

- Reklama -

Rybaření je koníček, kterému se mohou věnovat všichni. Děti, dospělí, senioři, muži, ženy, handicapovaní. A ani na rybářské rekordy nejsou nikomu zapovězeny. Tak jako například 95letému rybářovi. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Když se řekne sumcařina, tak hodně lidem se vybaví urostlí chlapi s kšiltovkami dozadu, kteří v rukou svírají brutálně ohnuté udice. Ono se není čemu divit, protože sumci dokážou vytvořit opravdu silný tah, který pořádně prověří nejen rybářské vybavení, ale právě i fyzickou kondičku rybáře.

 

V 95 letech si posunul osobní rekord

Přesto, tímto nechceme říct, že by lov sumců měl být jenom pro statné chlapy. Na sumce totiž není nikdy pozdě! Své o tom ví rybář John Coates. Tomuto rybářovi je úctyhodných 95 let, přesto pořád chodí na ryby. A nedávno pokořil vlastní osobní rekord!

Rybář se vydal na jih Anglie v hrabství Dorset do rybářského resortu Angling Paradise, ve kterém leží jezero Octopuss. Právě v něm kromě krásných kaprů žijí také sumci. A jednoho z nich dokázal John Coates vytáhnout z vody. Vousatý dravec vážil parádních 13,5 kilogramů, přesto i s tako velkou rybou si rybářský senior dokázal poradit.

„95 let a stále to umí! Obrovská gratulace Johnu Coatesovi, který v úžasném věku 95 let ulovil osobní rekord sumce z Octopussy. Úžasné, Johne! Pokračujte ve skvělém rybaření. Legenda!“ uvedl k úlovku rybářský resort Angling Paradise na sociálních sítích.

 

Rybaření v Anglii: Přísná pravidla rybolovu

Rybaření v Anglii je úplně jiný svět než v Evropě. Rybářské resorty a kluby si velmi ostražitě hlídají rybí obsádku, a starají se o ní i s pomocí přísných pravidel. Pokud se podíváme na zmíněné resort Angling Paradise, tak tady platí celá řada zákazů.

Rybáři například nemůžou používat „pevně uvázané“ zátěže, háčky s protihroty, šňůrky s olověným jádrem, partikl (velké ořechy a luštěniny), ale také tygří ořech. A samozřejmě jsou také zakázané živé nebo mrtvé nástrahy. Pravidla navíc určují, jaké háčky, navazovací materiály nebo podběráky musí rybáři používat. V Anglii to funguje prostě trochu jinak.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -