Zahraničnímu rybářovi se povedlo z vody vytáhnout nefalšovaný „sumčí klenot“. Na háček se mu pověsil nádherný oranžový sumec. Tohle je predátor, kterého by si rád potěžkal asi každý milovník sumců.
Ilustrační foto: InRybar.cz
Fotografie krásného oranžového sumce sdílel známý italský sumcař Yuri Grisendi. Právě na jeho profilech na sociálních sítích se objevily obrázky nezvykle zbarveného sumce, který okamžitě zaujal svým vzhledem.
Krásný oranžový sumec ze zahraničí
Při lovu sumců velkou část sumcařů pochopitelně zajímají rozměry ulovených ryb. Při této rybolovné disciplíně často platí, že „čím větší, tím lepší“. Ovšem je tady jeden aspekt, který má u lovců sumců podobnou váhu – jde o nezvyklý vzhled ulovené ryby.
Někdy se totiž povede ulovit opravdu zajímavě zbarveného sumce. A právě to se splnilo rybářovi Mauriziovi Franciolimu. Ten totiž dokázal vytáhnout vousatého predátora s oranžovým zbarvením. Není proto divu, že se ve zprávě o krásném sumci mluví jako o „vzácné perle“. Na fotografiích je oranžové zbarvení sumce jasně patrné.
Ještě cennější tento úlovek může být i proto, že jej rybář dokázal ulovit na přívlač, a ne na nástražní rybu. Rybář se tak aktivně snažil chytit nějakou zajímavou rybu na umělou nástrahu, což se nakonec povedlo. Tohle je fakt krásná ryba!
Velký sumec albín z Česka
Životní rybu v roce 2021 chytil na českém svazovém revíru rybář Michal Jánošík. Tomu se totiž povedlo ulovit výstavního sumce albína, který měřil 165 centimetrů. Kromě toho byl ale sumec krásně tlustý, což celý rybářský zážitek ještě více umocňovalo.
Rybář na svazové vodě nastražil 35centimetrového cejna. Nástražní rybu zkušený lovec umístil jen kousek pod hladinu. A pak to přišlo! Ve 20 hodin večer dostal životní ránu do nastraženého prutu. Když se povedlo tohoto sumce dostat na břeh, nevěřil svým očím.
„Tohohle albína považuji za životní rybu. Chytil jsem ho na svém nejoblíbenějším revíru. Vím tam o mnoha chycených sumcích – tento albín se tam ale chytil poprvé, alespoň co vím,“ řekl v roce 2021 pro magazín InRybar Michal Jánošík.
Je to krásná ryba,měla v životě štěstí dorůst takové délky.Já měl albína od 15cm do 60cm v rybníčku na zahradě,péče jak o vlastní dítě,pak jsem ho dal do velkýho a tam mi ho sežrala vydra● Přemnoženost těchto bestií a mírné zimy bez ledu,nebo suchá léta decimují tak vydry úspěšně revíry.Nemají přirozeného predátora až na člověka který nezasáhne.Staročeši věděli proč lovit Medvěda,Vlka,Vydru a další…
Albín tak vzácný není, tady na Jičínsku jsou přemnožení