DomůNovinkyOdměna 154 000 korun pro rybářskou stráž! Podle jakých kritérií se peníze rozdělovaly?

Odměna 154 000 korun pro rybářskou stráž! Podle jakých kritérií se peníze rozdělovaly?

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko už v minulosti avizoval, že bude chtít finančně odměnit aktivní členy „dobrovolné“ rybářské stráže. A teď rybáři zveřejnili přesnější čísla! Moravskoslezští rybáři mezi aktivní porybné rozdělili přes 150 000 korun. Peníze se rozdělovaly i na základě dat z mobilní aplikace, kterou rybářská stráž na moravskoslezských revírech používá.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Někteří členové moravskoslezské rybářské stráže využívají speciální mobilní aplikaci, která podrobně zaznamenává jejich kontroly rybářů na svazových vodách. Rybáři z Moravskoslezského ÚS tak přesně ví, na jakých revírech člen rybářské stráže kontroloval, a kolik rybářů zkontroloval. Moravskoslezský ÚS má tak k dispozici velmi podrobná data, která teď využil i k odměňování aktivních členů „dobrovolné“ rybářské stráže. O odměnách informoval právě Moravskoslezský ÚS

VIDEO: Jak funguje aplikace pro rybářskou stráž? 

„Činnost rybářské stráže byla hodnocena na základě dat z mobilní aplikace pro RS, kterou řada členů aktivně využívá, ale také na základě návrhů vedoucích RS při MO, kteří měli možnost navrhnout na finanční ocenění své členy RS při jejich MO. Tyto návrhy z MO měly umožnit ocenit i členy RS, kteří z objektivních důvodů nemohou využívat mobilní aplikaci RS,“ sdělil člen výboru Moravskoslezského ÚS Petr Machala.

Člen výboru ale upozornil na to, že snaha o získání finanční odměny pro členy rybářské stráže byla ze strany moravskoslezských místních organizací velmi malá. „Bohužel odezva z MO byla velice malá a z šedesáti MO návrhy zaslalo pouze 16 organizací, kdy se jednalo převážně o MO, kde již aplikaci pro RS aktivně využívají,“ dodal Machala.

 

Mezi 50 porybných se rozdělilo 154 000 korun

Jaká kritéria vlastně rozhodovala o tom, kolik peněz, a jestli vůbec nějaké, daný člen rybářské stráže dostane? Těch faktorů, na které se moravskoslezští rybáři zaměřili, bylo vícero. Rozhodoval nejen celkový čas na kontrolách a počet kontrol, ale také „typ“ revíru podle charakteru území.

„Při posuzování činnosti RS z aplikace, byly využity zejména data o času a počtu dnů vykonávané kontrolní činnosti, která byla posuzována též z hlediska denních a nočních kontrol, rozsahu a charakteru území výkonu kontrolní činnosti. V hodnocení byly zohledněny i zjištěné a řešené nedostatky zjištěné RS při kontrolní činnosti,“ řekl Petr Machala.

Moravskoslezský ÚS nakonec finančně ohodnotil pět desítek porybných. „Celkem byla rozdělena finanční částka ve výši 154 000 korun. Tato částka byla rozdělena mezi 50 členů dobrovolné rybářské stráže z 22 místních organizací. Udělené finanční ocenění se pohybovalo v rozmezí od 2000 korun až do výše 8000 korun,“ sdělil přesná čísla člen moravskoslezského výboru.

 

Moravskoslezský ÚS hledá „profesionální“ porybné!

„Výbor územního svazu ČRS vyhlašuje výběrové řízení na pozice členů profesionální rybářské stráže,“ píše se na stránce na facebooku Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Koho vlastně výbor moravskoslezského územního svazu hledá?

Pokud patříte mezi možné uchazeče, a chtěli byste tuto výzvu vyzkoušet, pak zašlete strukturovaný životopis a stručný popis působení zájemce v ČRS. Nezapomeňte také uvést v jaké oblasti byste chtěl jako profesionální porybný působit. A také je důležité čestné prohlášení o bezúhonnosti.

INFO: Kompletní informace o výběrovém řízení na profesionální členy RS!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -