Středočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že zakoupil rybník Schořov ve stejnojmenné obci nedaleko Kutné Hory. Rybáři za tento krásný rybník zaplatili bezmála 7 miliónů korun.
Foto: Středočeský územní svaz
O koupi rybníku Schořov informovali středočeští rybáři na webu. Rybník Schořov má rozlohu 3,4 hektarů, přičemž průměrná hloubka činí 2,7 metru, nejhlubší místo je potom u hráze, kde je až 7 metrů vody. „Po rekonstrukci je ve vynikajícím technickém stavu a v krásné přírodě,“ nechal se slyšet předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.
Rybáři za rybník zaplatili skoro 7 miliónů korun
Tento rybník leží v obci Schořov nedaleko Čáslavi a Kutné Hory. A právě rybáři z Čáslavi budou na zakoupené vodě hospodařit. Kolik tento rybník stál? Rybáři za něj zaplatili 6,9 miliónů korun. 4 milióny korun rybáři vybrali z Fondu na nákup vodních ploch, zbylé peníze putovaly z rezervního fondu.
„Jednali jsme o nákupu dvou vodních ploch a jsem rád, že mohu sdělit, že první z nich byla minulý čtvrtek, po téměř ročních, intenzivních jednáních, naším územním svazem zakoupena,“ dodal středočeský předseda Hýbner.
Fond na nákup vodních ploch funguje
Středočeští rybáři zase potvrdili, že Fond na nákup vodních ploch má velký význam. Znovu totiž z něj vytáhli významnou částku pro nákup krásné vody. „Opět se ukazuje, jak je fond potřebný, nutný, a že z něj máme prospěch po celém kraji. Děkuji touto cestou všem přispívajícím z řad MO i dobrovolných dárců,“ těší Dušana Hýbnera.
Kdy se bude na novém rybníku rybařit? To zatím středočeští rybáři neuvedli, ale středočeští rybáři o zahájení rybolovu budou informovat. „Nová vodní plocha v našem vlastnictví bude sloužit členské základně jako klasický rybářský revír,“ vysvětluje Dušan Hýbner.
Kde středočeský fond už pomáhal?
Středočeský Fond na nákup vodních ploch je veden na transparentním účtu, takže každý rybář se může podívat pohyby, které na něm probíhají. Do fondu přispívají jak samotní rybáři, tak například i středočeské místní organizace. A rybáři moc dobře ví, proč to dělají.
Fond na nákup vodních ploch totiž v minulosti dokázal pomoci s oblíbenými svazovými vodami, u kterých hrozila jejich ztráta. Například v dubnu 2020 v MO Jesenice fond pomohl ke koupi rybníku, u kterého hrozilo, že jej rybáři ztratí kvůli podvodného jednání firmy.
Další případ se odehrál například v prosinci 2019, kdy MO Unhošť málem ztratila oblíbenou vodu, protože se její majitel rozhodl, že ji prodá. Takže i tady fond zasahoval! A pak je tady třetí příklad, kdy na podzim 2019 rybáři z MO Tři Dvory skoro přišli o tamní vodu, protože i tady měl majitel jiné plány. Ale nakonec pro svazové rybáře všechno dobře dopadlo. Více se dozvíte v tomto článku.