DomůNovinkyZákaz bivakování na Slezské Hartě? Kvůli nepořádku čeká TOP revír na Moravě...

Zákaz bivakování na Slezské Hartě? Kvůli nepořádku čeká TOP revír na Moravě extrémní omezení!

- Reklama -

Regionální televize Polar zveřejnila reportáž, která pojednává o nových omezeních na přehradě Slezská Harta, která je největším revírem Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. A právě tato voda patří k velmi oblíbeným lokalitám na Ostravsku, kam se ročně sjíždí desetitisíce rybářů. Velká část z nich pak na Hartu jezdí i bivakovat. Jenže tomu je konec! Na Slezské Hartě se rozšíří ochranné pásmo 2. stupně, což ve výsledku znamená, že u vody nebude možné pobývat od půlnoci do 4 hodin ráno…

Jaký je důvod těchto nových omezení? Povodí Odry tvrdí, že potřebuje zlepšit kvalitu vody v Slezské Hartě, která zásobuje vodou vodárenskou nádrž Kružberk. A vodohospodáři si slibují, že novými omezeními napomůžou ke zlepšení kvality vody ve Slezské Hartě.

„Kružberk posílá tlakovým přivaděčem surovou vodu na úpravnu vody na Podhradí a ta musí být v co nejvyšší kvalitě. Proto chceme tady na Slezské Hartě tím druhým ochranným pásmem docílit toho, ať máme tady co nejkvalitnější surovou vodu,“ řekl televizi Polar hrázný Petr Poledna.

Podle regionální televize Polar jsou největšími znečišťovateli právě rybáři, kteří po sobě nechávají obrovské množství nepořádku. Je to už „stará klasika“: Kromě odpadu po sobě rybáři nechávají například i WC přímo u vody. „Rybáři tady nejezdí sami, ale jezdí sem celé rodiny, které tady pobývají 8, někdy 10 dní,“ řekl pro regionální televizi hrázný Poledna.

Okolo Slezské Harty se tak velmi brzy objeví nové informační cedule, na kterých budou upřesňující informace o tom, co se u vody bude moci smět, anebo nesmět. „Ta informační tabule je označena QR kódem, ze kterého si do chytrého telefonu můžete stáhnout všechny informace,“ upřesňuje hrázný Petr Poledna.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Reportáž televize Polar o zákazu bivakování na Slezské Hartě

 

Může porybný zadržet povolenku za bivak?

Příklad z praxe: Na břehu revíru, který je vyhlášenou lokalitou v daném kraji, se každou sezónu sjíždí stovky, spíše tisíce rybářů. A mnoho z nich tráví noci na březích vod v bivacích. A právě jednomu rybářovi se stalo, že přišla rybářská stráž na kontrolu. Porybní rybáře upozornili, že na daném revíru se nesmí bivakovat. Situace pak nějakým způsobem dospěla do té fáze, že rybářská stráž chtěla rybářovi zadržet povolenku.

Ta hlavní pointa: Tady je nutné říci, že k tomu nemá rybářská stráž žádné právo. Porybný nesmí rybářovi zadržet povolenku za postavený bivak. To nejde! Bivakování (táboření) se vůbec nevztahuje k platným rybářským pravidlům. Nemá s nimi nic společného. Pokud rybář postaví bivak, pak neporušuje rybářský řád. Tohle je velice důležité si uvědomit. Ten případ lze ilustrovat i takto: Porybnému byste asi neodevzdali povolenku za zaparkované auto u vody. Ano, u vody parkovat nesmíte, ale to přece řeší policie (tak jako bivakování)…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Odry

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

8 KOMENTÁŘE

  1. Opatření kterému šlo předejít.
    V Estonsku mají poblíž lesních pěšin pohledné dřevěné kadibudky.
    Netuším jak je vyvážejí …. ale jsou , i s toaletním papírem.
    No a tady …. sme si jednoduše bivakování 🥴 .

    • Tady aspoň jeden chodil na jedno místo a ne po celém lesíku hehe. Stejně v době chemických přenosných WC za pár stovek nepochopitelné. Jako chápu nečekaná událost a vletnout do křoví ale aspoň to zahrabat.

  2. Na hartu jezdíme pár let, jak rekreačně, tak za rybařením. Vymyslíte pravidla, které pouze rybáři. Jděte se někdy v létě podívat jaký bordel zůstává po plavcích. Nepořádek je problémem na většině revíru, ale ku*vit jednu z nejhezčích vod u nás nemusíte…

  3. Ještě že tak, jako místní tato opatření vítám všemi deseti.. Musím se zastat rybářů, kteri zdaleka nejsou jedinými kteri dělají bordel u vody.. Každý rok je těch pytlů co odnesu požehnaně.. Už bylo na čase aby se s tím neco udělalo.. Perfektní.. 👍👍

  4. Co si budem nalhávat,Česká mentalita stojí za to,toho bordelu je tam po rybářích fakt hodně.Sám jezdím na Hartu dost pravidelně jako rybář a co se děje mě mrzí i ten bordel i to co zavedli.Určite se zanedbatelnou trošku kvalita vody zlepší,ale co mě na tom fascinuje,že nikoho doslova ,co přiteče….tam je hodně co řešit….Jen co já vydím,co teče u našeho v potoku..občas i 20cm pěna,nejspíš z praček a po nocích jímky,což jsem taky zažil v minulém roce hned několikrát.Tohle je podle mého priorita a ne omezení a zákazy.V západních zemích se ve všech vodárenských nádržích může koupat a rybařit a kvalitu vody mají někde jinde….Čím to asi bude…

  5. Dobrý den ,tady nejde vůbec znečišťování rybáři, protože to vše by šlo řešit různými opatřeními (kontroly ,chem.wc ,atd.)jak uz bylo napsano výše, nikdo uz neresi co priplave po potoch a moravici.jde to pěkně videt na brehu jak byla voda zvednouta a sebou přinesla. vypadá to spíš na odstranění rybářů aby jiní si mohli užívat bez omezeni(lodě,plachetnice).jezdim pouze na hartu a takhle jsem dochytal.

  6. Ještě že jsem zapomněl zmínit jak je možné kdyz se tady mluvi o ochraně čistoty vody ,že se může nad vodní plochou a její blízkosti veselé lítat letadla a vrtulníky, myslím že kdyby došlo k úniku kapalin nebo havárii nedojde jako ke znečištění, tak trochu si Povodí Odry dělá zajímavé vyhlášky. Nemůžu si pomoct ale já v tom vidím černotu a zneužívání pravomoci. Jak bylo napsano že povodí je státní podnik ,ale že je povodí takový stát ve státě co si dělá jak se mu líbí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -