Vedení Českého rybářského svazu zveřejnilo informaci, která naznačuje vzrůstající zájem o celosvazové povolenky. Český rybářský svaz sice neuveřejnil, o kolik více se prodalo celosvazových povolenek, ovšem už nyní se ví, že meziroční nárůst z jejich prodeje se odhaduje okolo 11 miliónů korun. Otázkou ale také je, jakým způsobem se do tohoto nárůstu projevilo zdražení celosvazových povolenek, které bylo u pstruhových povolenek o 150 korun (2300 korun) a mimopstruhových o 100 korun (2200 korun).
Na webu Rady ČRS se píše: „Republiková rada vzala na vědomí předběžné odhady redistribuce prostředků z prodeje celosvazových povolenek za rok 2019 mezi jednotlivé územní svazy; díky výraznému nárůstu jejich prodejů se jedná o meziroční nárůst o 11 mil. Kč.“
„Rada rovněž schválila přidělení 400 tis. Kč z této částky pro potřeby Republikové rady (která se stará o některé revíry, např. ÚN Orlík); způsob využití těchto prostředků bude schválen po předložení analýzy ekonomické situace předsedou Ekonomické komise Ing. Andersem na dalším zasedání Rady.“
Znova: Je třeba připomenout, že došlo ke zdražení celosvazových povolenek. Pstruhové celosvazové povolenky zdražily o 150 korun (celková cena 2300 korun) a mimostrpuhové o 100 korun (celková cena 2200 korun). Tento rozdíl se tak pravděpodobně rovněž projevil ve zmíněném nárůstu za prodané celosvazové povolenky.
ČRS chystá revoluční změny
Blíží se revoluce? Vedení rybářů hodlá spustit jednotný informační systém, který by posunul fungování celého ČRS o několik levelů výše. Tohle je krok vpřed! To, že to Český rybářský svaz myslí s modernizací opravdu vážně, vypovídá to, že zveřejnil výzvu k podání nabídky na zadávací dokumentaci a procesní analýzu pro tvorbu centrálního informačního systému. V praxi to znamená, že vedení ČRS hledá někoho, kdo jim pomůže zhotovit tento náročný, ale velice důležitý systém…
Co by tento centrální informační sytém měl umět? Na webu Rady ČRS se píše: Základní využití CIS je evidence členské základny, prodej a distribuce cenin (členské známky, povolenky k lovu ryb), vedení evidence sportovních revírů a rybochovných zařízení (včetně plnění zarybňovacích plánů a příslušný reporting). Z klíčových oblastí (revíry, agregovaná data členské základny, databáze místních organizací) jsou skripty generovány výstupy na front-end webové prezentace ČRS.
Sekundární využití je interní komunikace mezi organizačními složkami a sdílené pracovní prostory mezi uživateli. Plánovaný CIS je modulární, v případě dořešení legislativních překážek je střednědobá vize rozšíření o moduly podporující on-line prodej povolenek, kontroly povolenek rybářskou stráží formou mobilní čtečky atd. Tyto funkce jsou v rámci Zakázky součástí interní procesní analýzy, ale nikoli součástí zadávací dokumentace pro zhotovení CIS.
Redakce InRybar.cz
Ilustrační foto: archiv InRybar.cz
celá rada ČRS ať jde do pr….. jsou to hajzlíci a mstí si jen svoje kapsy .Doporučil bych – udělat defenestraci a všechny tyto zmrdy naházet do vody.
Dobrý den já se ale obávám když bude RS při kontrolách používat elektronické čtečky ,budou zase dražší ceny povolenek . Asi ano že?