Jakub Vágner získal od Středočeského kraje peněžitou dotaci na obnovu rybníka. Čeští a polští rybáři jsou největšími producenty živých kaprů v EU. Přeplněné chovné rybníky stojí podle ornitologů za mizením některých vodních druhů ptáků. Slovenský rybář ulovil obrovského zlatého tolstolobika a v Bolívii došlo k velkému úhynu ryb. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.
Z domova:
Jakub Vágner získal dotaci: Nejznámější český rybář získal od Středočeského kraje peněžitou dotaci. Jakub Vágner získanou dotaci ve výši 750 000 korun použije pro obnovu rybníku Katlov. Tento rybník si známý rybář pronajal na 25 let od města Kutná Hora. Roční nájem za rybník o rozloze 20 hektarů činí okolo 400 000 korun.
Už v minulosti jsme přinesli zprávu o tom, že Jakub Vágner začíná v rybářství podnikat. Své síly v podnikání spojil s finančníkem Robertem Schönfeldem. Dvojice mužů tak založila firmu Jakub Vágner Rybářství, která se bude zabývat prodejem ryb, sportovním rybolovem a dalšími aktivitami. K úspěšnému vytvoření firmy měla pomoci i investice ve výši 200 milionů korun.
Zdroj: nase-voda.cz
Česká republika a Polsko vládnou v produkci kaprů: Přes 30 tisíc tun živých kaprů. Tolik ryb vyprodukuje Česká republika společně s Polskem ve svých chovných nádržích. Poslední údaje mluví o tom, že v Polsku se v minulém roce vyprodukovalo okolo 19 tisíc tun živých kaprů, v České republice pak okolo 17 tisíc tun. Tato čísla tak prozrazují, že Česká republika spolu s Polskem jsou největšími producenty živých kaprů v Evropské unii. Dalšími významnými producenty živých kaprů v EU jsou Německo, Maďarsko nebo Litva.
Zdroj: lidovky.cz
Kvůli kaprům mizí vodní ptáci: Ornitologové přišli se zajímavým vyjádřením. Podle nich přerybněné rybníky stojí za mizením některých druhů vodních ptáků. Příčinou mají být vysoké počty kaprů v rybnících. Ryby totiž spotřebují veškerou potravu v rybnících a pro ptáky nezůstane žádná potrava navíc. Problém přeplněných rybníků se tak podle ornitologů začíná na populacích některých vodních ptáků negativně podepisovat.
Zdroj: nase-voda.cz
Ze světa:
Slovenský rybář zdolal gigantického tolstolobika: Půl hodiny! Tak dlouho zdolával slovenský rybář Michal Čaňo obrovského tolstolobika. Gigantický úlovek ale rybáře pořádně překvapil i proto, že původně měl políčeno na štiku. Nakonec se ale u břehu objevila tato neskutečně nádherná ryba. Podle výpovědi rybáře tolstolobik měřil 130 centimetrů a vážil 64 kilogramů.
Na tomto odkaze naleznete fotografii úlovku: http://www.novinky.cz/koktejl/357253-slovak-neveril-svym-ocim-z-jezera-vytahl-zlatou-rybu.html
Zdroj: novinky.cz
Gigantický úhyn ryb: V Bolívii, na tamní řece Rio Grande, došlo k obrovskému úhynu ryb. Příčina nebývale velkého úhynu zatím není jasná. Spekuluje se ale o tom, že hlavní příčinou úhynu byl zřejmě velmi nízký stav vody nebo znečištění. To, proč skutečně k úhynu došlo, mohou prozradit i testy odebrané vody z řeky.
Zdroj: novinky.cz