DomůNovinkyNa některých revírech rybáři odnesou candáty za stovky tisíc! Za kolik se...

Na některých revírech rybáři odnesou candáty za stovky tisíc! Za kolik se pak nasazují zpátky?

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko zveřejnil velmi zajímavé grafy, které ukazují porovnání hned 3 faktorů. Data navzájem porovnávají to, za kolik peněz se nasazovaly ryby do svazových revírů a kolik ryb ze severomoravských vod odneslo, což se přepočítalo hned na dva typy cen. Rybáři tak mají detailnější přehled o tom, jaká je rentabilita severomoravských a slezských vod. Data se týkají vybraných revírů Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko…  

„Na územní konferenci byla delegátům předložena prezentace na téma Rentabilita našich revírů. Jedná se o porovnání množství vysazených ryb v Kč s množstvím odnesených ryb jednak v nákupních cenách a také v tržních cenách,“ uvádí Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Grafy vždy obsahují 3 části. Ta první ukazuje, kolik peněz bylo investováno do zarybnění daného severomoravského nebo slezského revíru. Druhá část pak znázorňuje, za jakou částku (ceny ČRS) byly ryby odneseny. A třetí část pak ukazuje to, jaká byla hodnota odnesených ryb „z pohledu“ tržní ceny. Rybáři si tak mohou udělat obrázek o rentabilitě vybraných lokalit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tenhle fígl! 

Dominantní rybou českých svazových vod je jednoznačně kapr. Proto této rybě je věnovaný první graf. Z něho je patrné, že největší finanční prostředky byly investovány do Slezské Harty, kde putovali kapři za více jak 2,3 miliónů korun. Leckoho by mohlo překvapit, jak velký je rozdíl investovaných částek do násad kapra mezi Slezskou Hartou a ostatními velkými revíry severomoravského a slezského územního svazu.

Další graf se už detailně zaobírá ekonomikou hospodaření na Slezské Hartě. Zde je například jasně vidět, že rybáři odnesli candáty v hodnotě 1 360 200 korun (ceny ČRS). I proto se na tuto vodu sjíždí tolik rybářů…

Za candátovou vodu se dá označit i revír Stonávka 2A, protože právě zde rybáři v roce 2019 odnesli candáty za 435 600 korun (ceny ČRS).

I když jsou velikostně srovnatelné, tak přesto odnesených candátů v přepočtu na koruny je skoro třikrát menší. Řeč je o Žermanické přehradě, kde rybáři vysadili dvakrát více candátů než na Stonávce 2A, přesto ulovené ryby jsou v přepočtu na ceny ČRS výrazně nižší.

Pokud by člověk hledal amurovou vodu na severu Moravy a ve Slezsku, pak by se měl zaměřit na revír Morava 20A. Do této vody putovali amuři za opravdu zajímavou částku a za zajímavou částku se vylovili i z vody ven. Přepočet ulovených amurů na koruny je srovnatelný se Stonávkou 2A, která je dvakrát rozlehlejší.

Dalším sledovaným revírem je Odra 1A, kterému dominuje štika. Ta je vysazována za největší částky a za největší částky je také odnášena z vody.

Další štikovou vodou je Opava 2C, která rovněž v přepočtu na koruny vydala nejvíce štik. Zajímavý je ale i přepočet ulovených sumců, který dohání nebo rovnou převyšuje i výrazně větší revíry.

A další štiková voda! I když je Olše 3A ze sledovaných revírů nejmenší, tak přesto výrazně konkuruje v přepočtech ulovených štik na koruny i větším vodám. Rybáři na této vodě ulovili štiky za 70 400 korun (ceny ČRS), což je částka srovnatelná s Odrou 1A, která má 100 hektarů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tenhle fígl! 

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. proč se nevysazuje kapr jako potěr ?? ušetřilo by se spousty peněz za vysazování mírové ryby,kolik se vysadilo mírových candátů vs kaprů???

  2. Najdeme zde porovnani amur, candat, sumec a stika…proc u toho neni kapr? Asi proto, ze by se vsechny ostatni sloupecky dramaticky scrvrkly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -