DomůNovinkyKde jsou v Česku nejlepší revíry pro chytání trofejních línů? Odpověď vás možná...

Kde jsou v Česku nejlepší revíry pro chytání trofejních línů? Odpověď vás možná překvapí!

- Reklama -

Lín obecný patří k nejkrásnějším rybím druhům v naší rybí říši. Do jeho unikátního zeleno-zlatého vzhledu se zamilovaly tisíce rybářů po celém Česku. Jenže! Problémem může být například to, že líni nejsou nijak zvláště zastoupeni ve všech revírech. A to je škoda! Přesto! Na mapě svazových revírů leží hned několik lokalit, které jsou úlovky kapitálních línů vyhlášené. Jaké to jsou? A víte, kde najdete lokality, kde se líni hojně loví? Podívejte se na zajímavé informace…

Strategie nasazování línů obecných se může lišit. Někteří rybáři do revírů nasazují menší ryby, jiní ale vsadili na nasazování línů v tržní velikosti. A to se ukazuje jako zajímavý směr. Takové nasazování odrostlejších línů je například k vidění u Severočeského územního svazu. Ten do mimopstruhových vod nasazuje líny v tržní velikosti, což se zřejmě vyplácí. Proč? Protože v TOP 10 revírů na líny v celém Českém rybářském svazu má Severočeský územní svaz zastoupených hned 5 vod!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost až 160 kilo!

„Data ohledně lína na MP revírech jsou obecně opravdu pozitivní. Dlouhodobě se jako velice dobrá ukazuje strategie územního svazu nevysazovat do revírů malé líny, ale ryby již v tržní velikosti. Mezi 10 nejlepšími revíry na lína v ČRS jich je tak hned 5 v Severočeském územním svazu, včetně prvního a druhého místa! Je třeba zdůraznit, že se jedná i o menší revíry, nejen velké nádrže,“ uvádí Severočeský územní svaz. Například na Nechranicích se chytají líni o průměrné hmotnosti 1,5 kilogramu/kus. Nádhera!

Právě Nechranice si už několik let za sebou drží „titul“ revíru, na kterém se uloví nejvíce kaprů. Třeba v loňském roce na Nechranicích rybáři ulovili takřka 84 000 kilogramů kapra, kdy průměrná váha byla 2 kilogramy/kus. „Daleko za Nechranicemi zůstaly i mnohem větší nádrže, jako je Lipno nebo Orlík. Kapr je u nás již stovky let z hlediska chovu a lovu dominantní rybou, množství jeho úlovků je dlouhodobě konstantní, nebo se mírně zlepšuje. Pokud se zaměříme i na další druhy na ÚN Nechranice, lze zmínit například více jak 80 sumců o průměrné váze přes 13 kg/ks,“ napsali severočeští rybáři.

A jak to vypadá s dravými rybami? „Již několik let ÚS distribuuje nadstandardní množství štik, to jak v kusech, tak velikostní kategorii, zde bohužel výsledky zatím nejsou tak uspokojivé, jak si přejeme. Od tohoto roku bude dáván ještě vyšší důraz na candáta a nově také okouna, který je od letošního roku cíleně chován v 5 vybraných MO,“ informuje Severočeský územní svaz.

 

Práce severočeských rybářů na tekoucích vodách

„Velice dobře si vedou naše pstruhové revíry. Ohře pod ÚN Nechranice je vyhlášená nejen trofejními pstruhy duhovými, přesahujícími i 2 kg/ks, ale v řece pod přehradou byly uloveny i stovky pstruhů obecných o váze kolem kilogramu! Mezi 10 nejlepšími pstruhovými revíry co týče pstruhů obecných má Severočeský územní svaz 3 zástupce, včetně druhého místa. V případě pstruha duhového jsou mezi 10 nejlepšími revíry v ČRS hned tři zástupci našeho ÚS, a to na prvním, druhém a třetím místě dle váhy ponechaných ryb. Siven je distribuován především do kyselejších vod a mezi 10 nejlepšími revíry v ČRS ohledně této ryby jsou dva v našem ÚS. Potěšitelné je, že v Severočeském územním svazu se nachází i nejlepší P revír na lipana, ÚS ostatně do této ryby investuje značné finanční prostředky,“ píšou severočeští rybáři.

Samozřejmě, tekoucí vody nejsou jen o lososovitých rybách. Rybáři stojí před velkým úkolem, který se snaží udržet i ostatní reofilní druhy ryb, které jsou na proudných řekách závislé. Problémem ale je, že tyto ryby těžce nesou změny v říčních korytech, které jsou bohužel stále k vidění.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost až 160 kilo!

„Ryby říční jsou spíše než na vysazování závislé na stavu prostředí, které vyžadují k rozmnožování, vyhledávání potravy a úkrytech. Z uvedených důvodů spíše než vysazování ryb nezřídka pochybné kvality je důležitější věnovat pozornost při péči o říční ryby ochraně jejich prostředí,“ vysvětluje Severočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -