Lov kaprů ve studené vodě není jen tak! Nízká teplota vody ztěžuje „práci“ našich nástrah a návnad, protože za nízkých teplot se z nich hůře uvolňují atraktivní látky. Ale! Pokud rybář použije kvalitní nástrahu a návnadu, které jsou do studené vody určené, pak může zažít nefalšované rybářské eldorádo. Naši návnadu pak lze i velice jednoduše zatraktivnit. Jak? Použijte kondenzované mléko, které má fantastické vlastnosti…
Ano, uvažujete správně! Kondenzované mléko za nízkých teplot ztuhne. Jenže! Před použitím tuto velice sladkou surovinu připravíme tak, aby se krásně vsákla do návnady. Výsledkem tak bude luxusní krmení, které bude mít velmi, ale skutečně velmi koncentrovanou chuť i vůni. Tohle funguje i na pasivní kapry! Vyzkoušejte to!
Kondenzované mléko můžeme do krmení použít samostatně, ovšem není na škodu ho ještě něčím „vytunit“. Použít můžeme jak nějakou sladkou esenci, tak i masový booster. Vše smícháme dohromady a tímto tekutým atraktorem pak zalijeme sypkou směs. Vše nádherně promícháme, čímž vznikne opravdu luxusní krmení, které můžeme použít do krmítka (na zátěž) nebo do PVA.
My osobně tímto tekutým atraktorem nejraději zatraktivňujeme sypké směsi do PVA, ale například i přímo krmné boilies nebo pelety. Právě na nich se totiž utvoří luxusní „film“, a následně se po vhození do vody postupně uvolňuje. Na lovném místě tak vzniká nádherný, krmný „mrak“, který nenechá klidným žádného kapra.
Video sice ukazuje výrobu krmení do studené vody, ale kondenzované mléko lze použít i do krmení pro lov kaprů v teplé vodě. Za vyšších teplot kondenzované mléko mnohem lépe vytváří zmíněný „mrak“.
Poznámka: Video je pouze ilustrační! Pro výrobu lze využít libovolné suroviny