Nahazování do velkých vzdáleností je kolikrát jedinou možností, jak dostat svou montáž daleko od břehu k nadějným místům. Na některých svazovkách se prostě vyvážet nemůže, takže je nutné nahazovat.
Ilustrační foto: PARYS
Ovšem! Díky jednoduchému systému je možné dosáhnout ještě delších hodů! O co jde? Podívejte se na zajímavou vychytávku od rybářské značky Gemini, která napomáhá k dalekým hodům…
Hodně milovníků velkých kaprů to zná: Pokud se rybář vydá na hojně navštěvovanou lokalitu, pak se může stát, že rybářský tlak vytlačí zkušené a opatrné kapry dále od břehu. A ve chvíli, kdy se na takové vodě nemůže vyvážet, tak problém je rázem na světě. Jak se ke kaprům v dálce dostat?
No, rybář tam musí nahodit! A právě k opravdu dalekým hodům přes 100 metrů daleko výrazně napomáhají speciální zátěže pro daleké nahazování od populární značky Gemini.
Rybářské zátěže pro daleké nahazování Gemini
Špičkové zátěže pro daleké nahazování od kaprařské značky Gemini! Jak tohle funguje? Tyto zátěže jsou vybaveny patentovaným systémem, který slouží k uchycení návazce. Zjednodušeně řečeno: Rybář do tohoto systému zamkne kaprový návazec, který se při hodu nikterak nepohybuje. A ve chvíli, kdy zátěž dopadne na hladinu, tak se zámek odemkne, takže návazec se uvolní, a rázem je připraven k lovu. Zátěže pro daleké nahazování jsou dostupné na e-shopu PARYS. Toto připevnění návazce má několik zásadních výhod! Zaprvé: Jelikož se návazec při hodu nikterak nepohybuje, tak nevzniká tak velký odpor při letu. Zase zjednodušeně: Zátěž při nahození připomíná hozený kámen, který sám o sobě letí nejdále. Tohle je fakt super nápad! Další gigantickou výhodou je to, že tímto zamčením návazce rybář docílí toho, že nebude mít zamotanou montáž. Což je při lovu kaprů pochopitelně zcela zásadní.
VIDEO: Jak fungují zátěže pro daleké nahazování?
Rybářská značka Gemini dodává tyto speciální zátěže pro daleké nahazování v několika gramážích. Rybáři si je mohou vybrat buďto v 85, 99, 113, 128 gramech. Tyti hmotnosti je možné si obstarat samostatně. Pak jsou k dostání i kombinované sady, kdy v každém balení je hned několik různě těžkých zátěží. Tyto kombinace ocení rybáři, kteří chytají na různých lokalitách, takže potřebují různě těžká olova.
Tyto speciální zátěže pro daleké nahazování se pak dodávají i v několika barevných provedeních. Na výběr jsou zelené, tmavě hnědé nebo světle hnědé barvy. Zelené zátěže jsou pochopitelně velmi vhodné na zarostlé lokality. Tmavě hnědé se pak hodí na bahnitá dna, a světle hnědé zátěže jsou dokonalé například na písčitá nebo štěrkovitá dna. Stačí si jen vybrat!
Tyto zátěže nejsou vhodné jen na velké lokality, na kterých se prostě musí nahazovat daleko. Ideální jsou právě i proto, že u těchto rybářských zátěží je minimální riziko zamotání návazce. Takže jsou například ideální i v tu chvíli, kdy rybáři používají hodně měkké návazcové materiály, u kterých zamotání hrozí. Tohle je super vychytávka!
Jak nahazovat daleko, ptáte se? Těch fíglů, jak toho docílit, je hned několik. Jedním z nich je prostě používat takové zátěže, které jsou pro daleké hody stavěné. Jako například právě tyto zátěže od značky Gemini, které si získaly velkou popularitu u česko-slovenských rybářů. A není se co divit! Těch svazových lokalit, na kterých se nemůže vyvážet, prostě není málo! Zátěže pro daleké nahazování jsou k dostání na e-shopu PARYS.