I když by se poslední týdny rybářské sezóny mohly z rybářského pohledu zdát jako beznadějné, opak je pravdou. V tomto období jsou například velmi aktivní candáti. Na co chytat candáty na podzim?
Poslední období rybářské sezóny je sice pro lov candáta nadějné, ovšem i v tuto chvíli je zapotřebí dravcům nabídnout zajímavou nástrahu. Nejideálnější je tyto krásné dravce chytat na jejich přirozenou kořist – na nástražní rybičku. Jenže! Chytit nástražní rybičku s blížící se zimou je pořádný problém. Naštěstí si takovou nástrahu ale lze obstarat v atraktivním provedení…
Dipované rybičky na dravce
Tyhle rybičky se i přes prvotní rozporuplné reakce staly obrovským hitem na rybářském trhu. A ono se není čemu divit! Rybář si totiž může obstarat přirozenou kořist dravců, která má navíc vylepšené vlastnosti. Dipované rybičky s výrazným aroma najdete .
Dipované rybičky na dravce skutečně nabízí hned několik předností. Zaprvé: rybičky jsou dlouhodobě naložené v páchnoucím dipu Predator Booster. Tento páchnoucí roztok je mezi česko-slovenskými rybáři velmi oblíbený pro skvělé účinky při lovu dravců. Jak je možné, že tato páchnoucí tekutina tak silně smrdí?
Vývojářům se totiž v tekutině povedlo dosáhnout podobného bakteriálního procesu, který je k vidění při tlení mrtvého rybího masa. Ano! Páchnoucí Predator Booster vydává podobné potravní signály jako rozkládající se mrtvé maso ryby, které dravci moc dobře znají „od jikry“. A proto candáti, ale i ostatní dravci, na takto dipované rybičky skvěle reagují.
Další obrovskou výhodou je samotná „konzistence“ dipovaných rybiček. Ta je dána speciálním výrobním procesem – rybičky jsou totiž vysušené. Díky tomu jsou tak velmi tuhé, podobně „jako podrážka“. Ale to je jenom dobře! Proč?
Rybičky nezapadnou do „bordýlku“ na dně
Zaprvé: tuhé rybičky skvěle drží na háčku, takže rybář se nemusí obávat s nastraženou rybičkou pořádně švihnout. Díky tomu se tak rybář může dostat i do takových míst, kam se rybáři s „klasickou nástražní rybičkou“ nedostanou, protože ta by nemusela vydržet prudké švihnutí prutem.
A dále: vysušené rybičky po vhození do vodního prostředí nezapadnou do nánosů na dně. Jelikož jsou rybičky krásně lehké, tak se ve vodním prostředí luxusně vznáší, anebo dokonce plavou. Takže rybář má tak mnohem větší šanci na záběr, protože taková kořist se dravcům mnohem snadněji hledá, a také nabírá do tlamy. Super!
Rybář si pak může vybrat ze dvou velikostí dipovaných rybiček. K dostání jsou menší rybičky ve velikosti od 5 do 8 centimetrů, které jsou jako dělané pro lov dravců na splávek nebo na feeder. Při rybaření na tyto nástražní rybičky používejte prosím klasické jednoháčky, ideálně bez protihrotu.
Rybičky byly veterinárně testovány
Oblíbenější jsou potom větší rybičky ve velikosti od 6 do 10 centimetrů. Na tyto dipované rybičky mají rybáři nachytané už krásné candáty, štiky, ale zabere na ně i sumec. Větší rybičky jsou potom jaké dělané pro lov na klasickou položenou.
Upozorňujeme, že na tyto dipované rybičky není možné rybařit na všech revírech! Jedná se totiž o to, že na některých lokalitách platí pravidlo, které zakazuje lov na rybičky, které nedosahují 15 centimetrů. Dávejte si na toto pozor! Dipované rybičky pak prošly přísným veterinárním testováním, které 100% splňují…
Jestli si chcete na závěr rybářské sezóny úspěšně zachytat dravé ryby, pak se určitě podívejte na tyto dipované rybičky. Jedná se opravdu o vynikající nástrahu nejen na candáty, ale i na štiky, okouny a další dravce. Atraktivní rybičky najdete
.Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť
Rád bych viděl toho okouna a pstruha,jak se cpe touhle sušenkou.
Popis je na odkazu na web chyť a pusť