Ta pravá část rybářské sezóny pro lov dravých ryb je konečně tady! Hodně rybářů při vycházkách za dravci chytá na nástražní rybičky. A právě ty si lze obstarat v hodně zajímavém provedení.
Lov dravců na rybičku je extra účinnou rybolovnou metodou! A ono se není čemu divit, protože rybář v takovém případě chytá na přirozenou kořist dravců. Lze vůbec mrtvou rybičku na dravce vylepšit? Ano, lze! Třeba tak, že se vznese nad nepořádek na dně. Co je to za rybičku? Teď mluvíme o sušených rybičkách na dravce…
Vznášivá mrtvá rybička na dravce
Tohle je hit posledních sezón! Sušená rybička na dravce rybářovi nabízí celou řadu předností – od „chování“ ve vodě, až po trvanlivost. Tyhle rybičky si česko-slovenští rybáři prostě oblíbili! Sušené mrtvé rybičky na dravce najdete
.První zásadní výhodou těchto rybiček je jejich „chování“ ve vodě. Jedná se o to, že tato mrtvá rybička po vhození do vodního prostředí se vznese nad napadaný nepořádek na dně. Díky tomu tak nezapadne do tohoto „bordýlku“, takže dravec nástrahu rychleji najde.
Některé rybičky pak i krásně plavou! Pokud chce mít rybář ale jistotu, aby mrtvá rybička ve vodě plavala, doporučujeme přidat kousek pěny nebo korku. Díky tomu se tato mrtvá nástraha nadzvedne ještě výše, což třeba napomáhá úspěšnějšímu zaseknutí dravce – taková nástraha se dravcovi snadněji nabírá do tlamy.
Kromě zmíněné vlastnosti je pak další obrovskou zbraní pach této mrtvé rybičky. Ten je opravdu hodně silný, protože výrobce nástražní rybičky naložil do extra páchnoucího roztoku Predator Booster. Ten je známý svým silným odérem, který se spolehlivě šíří i za nižší teploty. Pokud tedy checete dravce rychle zaujmout i v chladné vodě, tohle je „cesta“.
Samozřejmě, tyto vznášivé mrtvé rybičky lze pak ještě vylepšit již zmíněným Predator Boosterem, který lze na rybičky aplikovat v pravidelných intervalech, aby se silný odér „nevyvětral“. Toto vylepšení ale není tak nutné, protože páchnoucí tekutina se v rybičce opravdu dlouho a silně drží. Zajímavého vylepšení ale rybář dosáhne s krvavým Predator Boosterem.
S rybičkou lze nahazovat i dále od břehu
Velkou výhodu pak vidíme i v samotné „konzistenci“ mrtvé rybičky. Jelikož je nástraha vysušená, tak je tuhá „jako podrážka“. Díky tomu se tak rybář nemusí obávat s nástrahou i silněji švihnout s prutem při snaze dostat nástrahu dále od břehu.
Aby mrtvá rybička vydržela právě i silnější švih, je vhodné tuto nástrahu napíchnout za ocásek nebo u páteře. Prostě v místech, kde je mrtvá rybička „nejpevnější“. Samozřejmě, tuto mrtvou rybičkou lze nastražit i klasicky s pomocí jehly na nástražní rybičky. Tohle je pochopitelně taky účinná metoda nastražení.
Rybáři mají tyto rybičky v oblibě i pro jejich trvanlivost. Rybář prostě nemusí u vody řešit, jestli chytí nějakou rybičku na jeho oblíbené vodě, kterou následně napíchne. A už vůbec nemusí řešit skladování v mrazu nebo někde v chladnu. Tohle je jedním z hlavních důvodů, proč si rybáři tyhle rybičky berou s sebou k vodě.
Jestli chcete mít účinnou nástrahu u vody vždycky s sebou, pak se určitě podívejte na tyto mrtvé nástražní rybičky. Jedná se opravdu o vynikající nástrahu na dravce, kterou lze okamžitě použít. S touhle nástrahou se u vody nudit nebudete! Vznášivé mrtvé rybičky najdete
.
To by se mi líbilo, jenže u nás na Vltavě musí mít rybycka 15 +.