Jeseter je pro mnoho rybářů vysněnou rybou. A ono to dává smysl. Jednak je jeseter neuvěřitelně fotogenickým druhem, ale také souboj s touto rybou je nezapomenutelným zážitkem. Na co jesetery chytat?
Ten, kdo někdy měl to štěstí se s jeseterem setkat, nám dá určitě zapravdu: právě takový zážitek patří v rybaření k těm nejlepším. Jeseter totiž mnohdy při zaseknutí vyskakuje nad hladinu, takže v tu chvíli se adrenalin „vaří“ v rybářově krvi. A když má rybář to štěstí, a jesetera úspěšně zdolá, pak se na něj nejde vynadívat. Na jakou nástrahu ale jesetery chytat?
Kostičky CUC! Cheesefish
Tohle je novinka od české firmy LK Baits, která okamžitě zaujala lovce jeseterů. Ale není se čemu divit! Právě sýrové nástrahy patří k tomu nejúčinnějšímu při chytání těchto „prehistorických ryb“. Sýrovou nástrahu najdete
.První obrovskou výhodou těchto sýrových kostiček je jejich konzistence. Nástraha má totiž „gumovou konzistenci“, díky které se velmi pohodlně nastražuje pod háček. Pro pevné nastražení pak doporučujeme používat klasické zarážky na pelety, díky kterým může rybář s nástrahou nahodit podstatně dále.
Samozřejmě, tou hlavní zbraní této nástrahy je její složení. Výrobce totiž pro výrobu těchto kostiček použil unikátní technologii pomalého zrání, díky které má CUC! fakt neodolatelné aroma. Zároveň jsou kostičky naložené v romadurové šťávě, takže ve vodním prostředí vytváří koncentrovanou pachovou stopu.
Aby byly vlastnosti této nástrahy na jesetera ještě účinnější, lze ji vylepšit speciálním sýrovým atraktorem od belgické firmy MVDE. Jak tento prásškový atraktor použít? Je to jednoduché: stačí kostičku prostě obalit v troše sýrového prášku. V tu chvíli na nástraze vznikne lákavý povrch, ze kterého se po vhození do vody začnou uvolňovat drobné částečky. Paráda!
Vznášivá kostička sýru díky korku
Pochopitelně, použití sypkých nebo tekutých atraktorů není jediným způsobem, jak tuto „hranatou nástrahu vylepšit“. Jak už jsme výše nakousli, tak CUC! Cheesefish má „gumovou konzistenci“, díky které se s nástrahou snadno pracuje. Jak toho využít?
Ideálním řešením je s pomocí vrtáčku do kostičky udělat otvor o požadované velikosti. A do něj pak jednoduše nastřihneme kus korku. Když vytvoříme velký otvor s korkem, můžeme docítili toho, že CUC! bude plavat. S menším otvorem se nástraha bude „jen“ vznášet“.
Tak jako tak: v obou případech je nástraha ještě více atraktivní. A to především proto, že se neztratí v hustých nánosech na dně revíru. Díky tomu se tak nástraha nad tento „bordýlek“ nadnese, takže je větší šance, že si ryba nástrahy rychleji všimne.
Zároveň se takto vylepšená nástraha mnohem přirozeněji „chová“ v podvodních proudech, díky čemu není tolik „podezřelá“. Tohle ocení každý rybář zejména na silně prochytávaných vodách, na kterých jsou ryby opatrnější. A v neposlední řadě: plovoucí nebo vznášivá kostička se rybě pohodlněji nabírá do tlamy, takže šance na úspěšný zásek roste.
Jestli se aktuálně chystáte na lov jesetera na některou ze soukromých lokalit, pak se určitě podívejte na tuto novou nástrahu od české firmy LK Baits. Jedná se o další doplnění sortimentu nástrah na jesetery od české firmy, které jsou mezi česko-slovenskými rybáři velmi oblíbené. Sýrovou nástrahu na jesetery najdete
.