V článku si přečtete
Při rybaření na feeder je pochopitelně velmi důležitou složkou krmení na ryby. Pokud rybář dokáže sestavit takovou směs, která bude lákat ryby na lovné místo, pak má z poloviny vyhráno. Jaké krmení ale rybám nabídnout? Ostřílení milovníci feederu se naučili míchat například krmení na feeder, které obsahuje „krvavý atraktor“. Jedná se o zajímavý prášek z Belgie, který výrazně ozvláštní naši návnadu. Jak namíchat „krvavé“ krmení na feeder, aby úspěšně lákalo ryby? Tady je jednoduchý návod na přípravu! Vše trvá jen chviličku, a přitom výsledek může přinést hromadu záběrů od mlsných ryb…
Tým MVDE
Krmení na feeder je nedílnou součástí této rybářské disciplíny. V rybářském světě je nepřeberné množství směsí a dalších surovin, které mají za cíl jediné – přilákat ryby. K těm nejúspěšnějším patří například i živočišné atraktory, které dokážou ve vodním prostředí vysílat velmi silné potravní signály. A přitom nemusí ani nijak extra páchnout! Důkazem je například speciální „krvavý“ atraktor, který má jemný pach, po kterém se ale mohou ryby zbláznit. Tento prášek obsahuje hemoglobin, a jedná se o věrnou napodobeninu krve.
To je dáno tím, že tento atraktor velmi věrohodně napodobuje živočišnou potravu, na kterou ryby pochopitelně opravdu spolehlivě reagují. Ty totiž „ví“, že taková potrava je bohatá na důležité živiny, které jim dodají tolik potřebnou energii. A toho by měli rybáři využít! Proto je dobře do krmení na feeder takové suroviny přidávat. Pojďme si ukázat, jak s „krvavým“ práškem pracovat…
Jednoduchý návod: Jak připravit „krvavé“ krmení na feeder?
Velkou výhodou tohoto krmení je to, že k jeho přípravě nepotřebujeme nijak velké množství přísad. Ne! Pro přípravu „krvavého“ krmení nám postačí jen základová krmná směs na feeder, pak „krvavý“ prášek, a také nějaké nugetky/peletky. Díky tomu připravíme velmi atraktivní krmení na feeder, které bude lákat všemožné ryby, a to i ty větší (díky hrubším částicím). Jak tedy toto krmení na feeder připravit?
Krok 1: Základová krmná směs
Základem „krvavého“ krmení na feeder musí být nějaká základová krmná směs. Hodně rybářů by v tuhle chvíli použilo nějakou masovou krmnou směs. Ovšem velmi zajímavým krokem je spojit výraznou vůni „krvavého“ atraktoru spolu se sladko-slaným krmením. Díky tomu vznikne velmi zajímavé krmení, které je opravdu pestré. Co použít? Třeba , které patří k tomu nejlepšímu na feeder, přitom je dostupné za rozumné peníze…
Krok 2: „Krvavý“ atraktor
Teď přichází na řadu . Tento prášek má opravdu hodně unikátní pach, který dokáže posunout krmení na feeder o několik levelů výše. Bacha! Není nutné to přehánět s množstvím! Výrobce udává, že 250 gramový pytlík atraktoru postačí na 10 kilo krmení. Závodníci pak míchají koncentrovanější směs – pytlík o hmotnosti 250 gramů přidávají do 5 kilogramů krmení, aby to mělo větší grády!
Kdekdo by mohl čekat, že krvavý atraktor bude mít brutální odér, který by se dal přirovnat k nějakým masovým esencím. Tak to ale není! Tento prášek má zcela jinou vůni, která je unikátní! I když nejde o žádnou „nepříjemnou brutalitu“, tak tento prášek ve vodě vydává velmi silné potravní signály, které jsou dány jak použitými surovinami, tak skvělou rozpustností ve vodě.
Krok 3: Hrubší částice
Vždy je dobré, pokud je v jemném krmení i hrubší částice, třeba luxusní . Právě ta totiž výrazně lépe napomůže k tomu, abychom na místě udrželi ryby. Navíc! Po vhození takového krmení zůstane u nástrahy více hrubých částic, které rychle „nerozeberou“ menší ryby, takže máme přichystanou nějakou dobrotu i pro větší kusy. Bingo!
TIP: Pro zatraktivnění tohoto krmení s „krvavým“ práškem lze použít i drobné halibut peletky, které ve vodním prostředí vysílají rovněž velmi zajímavé potravní signály. Halibutky jsou skvělé pro rychlé nastartování lovného místa, protože velmi agresivně vypouští atraktivní látky. Navíc, halibutky v krmení taky vytvoří tzv. stoper – tedy hrubší částice, které donutí větší rybu setrvat na lovném místě.
Krok 4: Vše mícháme
Následně připravenou směs s drobnými nugetkami zalijeme vodou a vytvoříme ze všeho krásně tuhé krmení do krmítka. Velkou výhodou tohoto krmení je koncentrovaná chuť a vůně, která míchá sladko-slano-masové příchutě. Tohle je něco, co ryby rozhodně zaujme!
Krok 5: Jdeme chytat!
A jdeme chytat! Takhle vypadá výsledné krmení na feeder, které obsahuje základovou směs, „krvavý“ atraktor a nugetky. Výsledné krmení ve vodním prostředí pracuje naprosto dokonale! I proto chutná nejen kaprům, ale i cejnům, línům, parmám, a „bílé“ rybě.
Jak s „krvavým“ krmením chytat?
K tomuto typu krmení na feeder můžeme přidávat nejrůznější druhy nástrah. Pochopitelně, nesmrtelnou klasikou jsou žížaly nebo červi, které ve spojení s „krvavou“ návnadou dávají velký smysl. Je třeba si totiž uvědomit, že toto krmení velmi dobře láká třeba i líny nebo parmy, kterým živočišná nástraha moc chutná.
Velmi dobrou volbou ke „krvavé“ návnadě je například i ! Tato kostička, která obsahuje extrakty u patentek (a přímo i celé patentky), je skvělou volbou. Rybář má totiž jistotu, že u „krvavého“ krmení bude nástraha, která vysílá podobné potravní signály. Tohle skvěle funguje například při chytání kaprů na feeder. Super!
A nesmíme zapomenout ani na klasické pelety, třeba nějaké . Znova: Právě halibutky ve vodním prostředí vysílají velmi koncentrované živočišné signály, které jsou skvělým doplněním „krvavého“ krmení. Proto je právě tato nástraha pro rychlé chytání vždy trefou „do černého“.
Kde a kdy s krmením chytat?
S tímto krmením lze rybařit samozřejmě kdekoliv. Pokud se ale ptáte na typickou lokalitu pro toto krmení, pak bychom řekli, že je nejlepší pro chytání na zarostlých vodách. Právě tady žijí jak kapři, tak například i líni nebo velcí perlíni. Všechny zmíněné druhy ryb milují masovou potravu, na kterou spolehlivě reagují. „Krvavé“ krmení je tak skvělým způsobem, jak ryby vylákat ze zarostlých pevností, a jak je přinutit k záběru.
Jinak toto krmení milovníci feederu používají jak na rybnících a přehradách, tak i řekách s pomalejším proudem. Výborné je i na méně úživné vody, protože ve chvíli, kdy tohle krmení se silným potravním signálem do takové lokality nahodíme, tak nastartujeme rybí hostinu. Jedná se opravdu o univerzální krmení na feeder, se kterým si zachytáme kdekoliv a kdykoliv.
A co se týče teploty, tak krmení je vhodné pro celoroční použití. Velmi dobré výsledky má ve studenější vodě, kdy se ryby shání po nutričně bohatější potravě, ale také například na jaře, kdy potřebují doplnit živiny před třením. Tohle krmení na feeder je prostě TOP!
Takže vnadit krví je už dovoleno?
Dobrý den,
ten prášek je napodobeninou krve…
Krásný den!
Redakce InRybar.cz
Pokud vím tak vnadit a chytat na krev je zakázané!!!! Tak co to tu píšete už tak je dost pytláků u vody.
Dobrý den,
ten prášek je napodobeninou krve…
Krásný den!
Redakce InRybar.cz
Odmítnout | Odpovědět |