DomůNovinkyKonec rybaření pro neplatiče alimentů. Ministr Jurečka chce odebírat lístky

Konec rybaření pro neplatiče alimentů. Ministr Jurečka chce odebírat lístky

- Reklama -

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL se nechal slyšet, že by neplatičům výživného měl stát zabavit nebo nevydávat rybářské lístky. Ministr tak chce neplatiče donutit platit.

Myšlenku ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky zveřejnil letos v srpnu portál Seznam Zprávy. Ten řekl, že chce zefektivnit vymáhání peněz od neplatičů výživného na děti. A právě v tomto směru se ministr zmínil o zabavování a nevydávání rybářských lístků neplatičům.

 

Jak by zabavování fungovalo?

Tento návrh od ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky zatím nemá přesné obrysy, vše by muselo projít diskusí. Přesto Marian Jurečka v tomto návrhu vidí řešení, jak z neplatičů výživného na dítě dostat peníze.

Odebrat, či neprodloužit rybářské a lovecké lístky nebo zbrojní průkazy vnímám jako jednu z cest, jak zvýšit výběr výživného. Pokud by na podobném opatření v principu vznikla koaliční shoda, konkrétní parametry jsou k diskuzi,“ uvedl pro magazín InRybar.cz ministr Marian Jurečka.

„Věřím, že i mezi rybáři platí, že člověk by měl nejprve splnit povinnosti vůči dětem a až potom se věnovat vlastním zálibám,“ dodal ministr Jurečka. Stát některým rodičům pomáhá náhradním výživným. Podle Seznam Zpráv v červnu 2023 stát vyplatil 10 600 dávek v hodnotě 19 miliónů korun. Maximální částka je potom 3000 korun.

 

Nápad měla v roce 2020 i bývalá ministryně

Totožný nápad, který by mířil na neplatiče alimentů v „rybářský řadách“, měla i tehdejší ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta jednak chtěla zabavovat rybářské nebo lovecké lístky, ale třeba zakázat chodit neplatičům na fotbal nebo hokej.

„Byla bych prostě radikální. Pokud nebudeš platit, tak nazdar. Většina neplatičů tvrdí, že nemá peníze, ale fotbal nebo ryby si dovolit mohou,“ nechala se slyšet v roce 2020 tehdejší ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Podle organizace vasevyzivne.cz je neplacení alimentů druhým nejčastějším trestným činem v České republice. Neplacení výživného se klasifikuje jako trestný čin po 4 a více měsících neplacení. „Horní sazba je v případě úmyslného porušení vyživovací povinnosti stanovena na dva roky odnětí svobody,“ uvádí organizace vasevyzivne.cz.

Zdroj: Seznam Zprávy a vasevyzivne.cz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Nejsem teda fanda neplatičů výživného (na to jsou jiné nástroje) ale nápady typu Jurečka nebo Maláčová si žádají psychiatrické vyšetření. No alespoň národ vidí co si volí za dobytek.

  2. Nemam deti ale nelibi se my jejich navrhy,na vselijake zakazy.Pomalu ale jiste se zaciname vracet do totality.At delaj svoji praci poradne a na rybare at uz se vyse…Problem se tim stejne nevyresi.Tak budou chodit na soukromaky nebo hur zacnou pytlacit.

  3. Já s tím taky souhlasím, ale stejně z toho nic nebude. Tady je tolik lidskoprávních organizací, že ani mukly v kriminále nikdo nepřinutí dělat pokud nechtějí. Takže jen KEC stejně jako hodně KECŮ od této nejhorší vlády za 30 let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -