Povodí Ohře informovalo o tom, že vodohospodáři aktuálně „sčítají“ černé stavby, které nemají na jejich pozemcích co dělat. Povodí Ohře aktuálně provádí revizi na nádržích Jesenice a Skalka.
Ilustrační foto: InRybar.cz
Vodohospodáři z Povodí Ohře řekli dost černým stavbám! Pracovníci vodohospodářského podniku postupně začali kontrolovat a evidovat nepovolené stavby na pozemcích Povodí Ohře na několikaset hektarových nádržích.
Aktuálně pracovníci podniku pracují na nádržích Skalka a Jesenice, informuje o tom sám vodohospodářský podnik na webu.
Vodohospodáři vyzývají k odstranění černých staveb
Pracovníci Povodí Ohře se aktuálně zaměřují na ploty, chaty, příbytky, mola, komposty nebo skládky. Když pracovníci Povodí Ohře zjistí, že daný objekt nemá na jejich pozemku co dělat, tak udělí výzvu, aby jej majitel odstranil.
„Tam, kde není možné zjistit majitele stavby, nechávají pracovníci Povodí Ohře na místě k její odstranění výzvu, v ostatních případech obesílají domnělé majitele se stejnou výzvou,“ uvedl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.
Nepovolené objekty brání přístupu
Povodí Ohře se k razantnímu kroku rozhodlo třeba proto, že nepovolené objekty mnohde brání k volnému přístupu k vodě. A to se Povodí Ohře pochopitelně nelíbí, proto se vodohospodářský podnik rozhodl jednat.
„Cílem je odstranit nepovolené objekty a zpřístupnit pozemky Povodí Ohře tak, aby bylo všem umožněno uplatňovat právo obecného užívání vod, tedy zejména přístupu k vodní hladině,“ vysvětluje Jan Svejkovský.
Práce ohledně odstraňování černých staveb se týkají nádrží Skalka a Jesenice. Jde o velmi oblíbené rybářské revíry. Nádrž Jesenice je revír Odrava 1 (431 200), který má rozlohu 700 hektarů. Nádrž Skalka je potom revír Ohře 19 (431 040), který má rozlohu 340 hektarů. A právě na těchto plochách si vodohospodáři „posvítí“ na nepovolené objekty.