DomůNovinkyBobři nahlodali vzrostlé topoly, které mohou spadnout! Ochránci doporučili stromy nekácet

Bobři nahlodali vzrostlé topoly, které mohou spadnout! Ochránci doporučili stromy nekácet

- Reklama -

V Berouně je u řeky Berounky populární ostrov, kam chodí lidé na procházky. Ovšem teď to nějakou dobu nepůjde! Na ostrově totiž bobři začali okusovat stromy, které mohou při silnějším poryvu větru spadnout k zemi. Proto město sáhlo k razantnímu zákazu, který návštěvu zmíněného místa prozatím zakazuje.  

Berounský ostrov je populární místo, kam místní chodí na procházky, anebo venčit psy. Jenže! Teď do této určité oblasti nemohou. Proč? Protože na špičce ostrova za tenisovými kurty bobři nahlodali vzrostlé topoly. Netrvalo dlouho a na zmíněném místě se objevila policejní páska. „Prostor již městská policie uzavřela páskou se zákazem vstupu, dodržování bude každý den kontrolovat,“ uvedlo město Berou na svém webu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levný stojan na pruty za méně jak 1000 korun! Poslední kusy

Proč k uzavření oblasti došlo? Vzrostlé topoly jsou od bobrů nahlodané, takže existuje riziko jejich pádu, zejména pak při silnějším větru. „Stromy by mohly spadnout a zranit například pejskaře, kteří do těchto míst chodí své psy venčit. V některých případech může bobr i zaútočit na člověka, pokud se cítí ohrožený,“ odůvodňuje zákaz město Beroun.

 

Ochránci přírody: Stromy nekácet!

Celou situaci zástupci města Beroun konzultovali například s ochránci přírody. A ti řekli své doporučení: „Doporučili stromy nekácet. Bobři by se v tomto případě zaměřili na další zdravé stromy. Do těchto míst jsme ve spolupráci s AVE nechali navést také větve stromů vzhledem k tomu, že potravu bobrů tvoří mimo jiné právě zelené větvičky, rádi si pochutnávají i na lýku,“ píše se na webu Berouna. 

VIDEO: Jaké škody bobři způsobují? 

„CHKO Český kras populace bobrů na vodních tocích v okolí Berouna mapuje včetně bobřích hradů, které si tito zavalití hlodavci s hustou srstí a dlouhým plochým ocasem staví ve vodě jako své příbytky. Bobr je přísně chráněným živočichem a v přírodě nemá přirozeného nepřítele. Bobři se na berounský ostrov dostali pravděpodobně korytem Litavky z Červeného potoka, kde byl u Zdic bobří příbytek také zaznamenán,“ uvádí město Beroun.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Chránit ovšem neznamená podporovat v rozšiřování chráněných druhů. Chránit přírodu znamená podporovat stav jaký byl dříve. Ochranáři však ,,ochranou,, způsobují nerovnováhu.

  2. Mám za to ,že tak zvaní ochránci vytěsňuji veškeré obyvatele kteří chtějí chodit do přírody za sportem a rekreaci. Jak za doby otrokarstvi. Dostali placku a z přírody si dělají arboretum a terarium!! Stejně se začal chovat správce vodních toků. Nasadil 350 % navýšení na poplatky a tim zlikvidoval přístupy k vodě. Stat místo zbytečných zbraní mohl financovat čištění a údržbu toků !!

  3. Nekacet? A co tak ty ochranářské individua uvázat rovnou ke stromům a počkat na vítr. Az to nedej bože zabije maminku s kočárkem… Aha bude za to moci ta maminka , i když bouřka přijde z nenadání…. Až se něco stane všechny zavřít na doživotí za úmyslný zabití.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -