Občas jde z toho hlava kolem. To, co nám lidem pod náporem obrovského zápachu „křiví“ nosy, kaprům neuvěřitelně voní. Jde zejména o živočišné pachy, které umí pořádně zahýbat s „žaludkem“. Ale znova! Kapři tohle milují! A jakby ne? Vždyť mezi přirozenou potravu kaprů patří právě i bezobratlí živočichové. A co když je použijeme ve „fermentované podobě“? Kapři prostě „ví“, že tento typ potravy jim dodá tolik potřebnou energii. Tak proč podobné suroviny, které skutečně nepříjemně páchnou (z lidského pohledu), nepoužívat v našem krmení?
Při výrobě krmení na kapry není na škodu používat fermentované „masové“ suroviny, které mají intenzivní pachovou stopu. Právě silný pach dokáže ve vodě hotové divy! Kapři na podobné suroviny velice dobře reagují a spolehlivě je přijímají.
Navíc, kromě silné pachové složky (díky fermentaci) krmení dostane ještě i vysokou výživovou hodnotu. Ano, kapr při kontaktu s fermentovaným krmením pozná, že tohle mu dodá důležité živiny. A s velkou chutí podobné krmení spořádá. A právě tyto suroviny můžeme dávat jak do „obyčejného“ krmení, tak ale například i do už fermentovaného krmení (partiklu), čímž ho výrazně vylepšíme.
Ne, nebojte! Teď se nebavíme o surovinách, které stojí hromady peněz. Ne! Mluvíme o surovinách, které nabízí naprosto TOP kvalitu, ovšem jsou cenově dostupné. Jaké konkrétně to jsou suroviny? Pojďme se na ně podívat blíže…
Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!
Jen při letmém pomyšlení na pach tohoto oleje se nám zvedá žaludek! Tohle je prostě síla! Butyric ACID je esenciální olej s vysokým podílem kyseliny máselné. Ano, je to ta kyselina, kterou obsahují například zvratky nebo pot. Chuťovka, ne? Jenže! Právě tahle surovina je doslova magnetem na velké kapry, a pokud se dobře použije, můžete díky ní zažít naprosto dokonalou rybařinu. Jak tedy s tímto odpudivým esenciálním olejem pracovat?
Jak používat butyric ACID: Tento olej se dodává v malých lahvičkách. A ono skutečně není zapotřebí velké množství. Ne! Stačí jen pár kapek! Ale aby se tenhle olej krásně vsákl do celého množství návnady, je dobré jej rozpustit v nádobě s vodou. Udělejte to jednoduše: Vezměte litr vody, do nej nakapejte 5 až 25 kapek oleje a to vše nalijte do krmení (nakládaného partiklu, PVA mixu, krmné směsi). A vše nechejte odstát (nejlépe alespoň 15 minut). Pro nás odporný smrad se do krmení luxusně vsákne a vznikne tak TOP krmení, které prostě funguje. Tohle je něco!
Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!
Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!
Tenhle produkt řadíme k naprosto nejlepším surovinám pro zatraktivnění krmení. Belachan jsou fermentované krevety, které vydávají velmi silný a specifický zápach. Díky této surovině krmení dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu intenzivní pachovou stopu. Tohohle si všimne každý kapr! Na belachanu je nejlepší to, že se jedná o „čisté maso“. Je to prostě kus výživné a velice atraktivní suroviny, která posune krmení o několik levelů výše. Lze použít pro zatraktivnění partiklu, PVA mixu, krmné směsi, ale i samotné nástrahy.
Jak používat belachan: Fantazii se meze nekladou! Kostku belachanu můžete jednoduše nalámat nebo nastrouhat přímo do krmení. V něm tak budou „masové cucky“, které dají krmení unikátní „šmrnc“.
Další možností použití je to, že belachan necháte rozpustit ve vodě, a následně tuto smradlavou tekutinu nalijete do krmení. Tento roztok do krmení tak nádherně vsákne, díky čemuž bude návnada vydávat silnou pachovou stopu, ale i „hutný mrak“. Naprosto jednoduchý booster, který je TOP!
A na závěr: Z belachanu můžete vyrobit i naprosto nadupanou obalovačku na nástrahu. Výroba je jednoduchá, trvá jen pár okamžiů (viz video). Díky téhle obalovačce dáte nástraze neuvěřitelné grády – intenzivní odér, slanou chuť, ale i krásně měkký povrch. Tohle funguje na velké kapry!
Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!
Ilustrační foto: PARYS
Patřím do staré gardy k vodě chodím už přes 50 let, mladí mi říkají ROHLÍKÁŘ ale přesto oni se bláhově snaží nakupovat a zbytečně naházet do vody drahé krmení sedět tam dlouhé hodiny bez záběru já navařím něco kolínek (nebo zbydou od oběda) nastrouhám psí granule kolínka prosypu (podobně jako strouhankou) a jsem připraven.(Abych se neshodil říkám tomu KOLÍNKA HALIBUT) Občas hodím kouli na krmné místo a záběry jdou jeden za druhým. Mladí jen závidí. Petrův zdar – nekrmíte jen ryby ale i překupníky.