Lov kaprů není někdy úplně jednoduchou záležitostí. Rybář kolikrát pokládá nebo nahazuje své montáže na těžké terény, které jsou pro naše návazce „až nepřátelské“. Co v takových podmínkách dělat?
Ilustrační foto: PARYS
Jde především o tvrdá podloží, která se skládají z ostrých kamenů, anebo třeba ze škeblí. Tady všude návazcové materiály dost trpí! Anglická firma KRYSTON přišla s velmi zajímavou vychytávkou, která výrazně napomáhá k vyšší odolnosti kaprových návazců…
Tu situaci zná každý rybář: Člověk konečně našel místo s krásně tvrdým podložím, které připomíná prostřený stůl. Rybář tady začne házet krmení, mezi které si položí svou montáž s oblíbenou nástrahou. Jenže! Po několika opětovných nahozeních si lze kolikrát všimnout toho, že na návazci jsou jasně viditelné stopy odření.
Tahle odření jsou často vidět při lovu na kamenitých dnech, anebo tam, kde jsou škeble. Ovšem! Právě podobná poškození návazcových materiálů mohou skončit „katastrofou“. Člověk po záběru cítí, že konečně zdolává pěknou rybu, jenže po chvíli návazec povolí. Konec! Kvůli na první pohled malému poškození končí jakékoliv šance na úspěch. A přitom tomuhle jde předejít. Jak?
Ochranný gel na návazce KRYSTON Well Ard Leader Protection
Geniální roztok na ochranu kaprových návazců od anglické firmy KRYSTON. Právě tato společnost patří k naprostým modlám ve světě kaprařiny, protože jde o předního výrobce návazcových materiálů pro lov kaprů. Ale těmto návazcům je nutné věnovat taky potřebnou péči. A proto angličtí vývojáři přišli se speciálním gelem, který výrazně oddaluje opotřebení návazců. Ochranný gel je dostupný na e-shopu PARYS.
Jak to funguje? Tento speciální roztok se nanáší přímo na návazcové materiály. Jednoduchým pohybem prostě uděláme slabou vrstvu na návazcovém materiálu. A pak necháme roztok ideálně 30 vteřin působit. Tento roztok následně ztuhne a na návazci vytvoří ochranou vrstvu. Tato vrstva pak na návazci funguje jako jakýsi štít, který brání poškození návazce.
VIDEO: Jak funguje ochranný gel na návazce?
Jak už jsme výše uvedli, tak tento gel proti poškození návazce od anglické společnosti KRYSTON je vhodné používat například při lovu kaprů na těžkých terénech. Pokud rybář chytá na kamenitém dně, v blízkosti betonových staveb, anebo třeba u náspů na řekách, tak tady všude se tento gel opravdu skvěle hodí. Vynikající je také na lokalitách s vysokým výskytem škeblí.
Velmi velkou výhodou tohoto gelu je to, že má čiré zbarvení. Takže na návazci vznikne jen průhledná vrstva, která neprozradí návazec na dně. Proto tento gel rybáři velmi rádi používají například i při podzimním rybaření, kdy už se voda pořádně pročišťuje. Anebo i na revírech s čistou vodou (pískovny), ve kterých ani zkušení kapři nerozpoznají zradu. Samozřejmostí je, že tento gel nevylučuje žádný nepříjemný zápach, který by kapry odrazoval. Na tohle si dali angličtí vývojáři velký pozor!
Rybář má při použití tohoto gelu prostě jistotu, že dělá maximum pro to, aby jeho návazec vydržel i kontakt s překážkou. Což se při lovu kaprů (např. při zdolávání) pravidelně děje. A ještě něco: Ve výsledku rybář může ušetřit nemalé peníze za návazcové materiály, protože nemusí každou chvíli návazce kvůli poškození měnit. Tohle je prostě super věcička!
Pokud jezdíte na kapry na těžké vody, na kterých jsou opravdu nevyzpytatelné terény, pak se rozhodně podívejte na tento ochranný gel od anglické firmy KRYSTON. Jde o perfektní přípravek, který výrazně lépe chrání návazcové materiály, a díky kterému je riziko utržení (ne)poškozeného návazce mnohem nižší. Doporučujeme! Ochranný gel je k dostání na e-shopu PARYS.
No, já nevím. Není už to trošku zbytečnost?
Zajímalo by mě, jestli pak ztrácí fluocarbon význam v „neviditelnosti“ 🧐