Podzim patří jednoznačně k nejlepším obdobím pro lov dravců na přívlač. Právě v období nižších teplot jsou dravci velmi aktivní! Je to logické: Musí si připravit dostatečné zásoby na přicházející zimu. Navíc, dravcům prostě nižší teploty (oproti letním pařákům) více „sedí“. A toho by měli využít rybáři! Teď je ta pravá chvíle vzít přívlačový prut do ruky, a vydat se k oblíbené lokalitě. Jaké nástrahy ale použít? A kde dravce vlastně chytat? Připravili jsme pro vás video, ve kterém si na tyto základní otázky odpovíme…
Jaké nástrahy na podzim na přívlač používat? Možností máme celou řadu! Asi největší klasikou jsou gumové nástrahy, které nám dovolují lov u potopených překážek. Právě zde se dravci na podzim velice rádi zdržují. Gumy jsou výborné i pro precizní prochytání terénních nerovností, kde se dravci taky vyskytují, když třeba silně fouká (skrývají se před proudy). Gumy jsou prostě podzimní klasikou, kterou je vhodné mít u sebe – ať už klasické twistery, „kopyta“, anebo smáčky. A skvělé na těchto nástrahách je také to, že na ně zabere jak candát, tak štika nebo okoun. Super!
Samozřejmě, přívlačový svět nabízí i další nástrahy. Netřeba ani podceňovat hluboko potápivé woblery (např. Rapala Rippin Rap). Tyto nástrahy se ve vodě chovají podobně jako gumy, můžete s nimi velice podobně chytat. Přitom ale nabízí další TOP vlastnosti. Třeba to, že jsou zvukové! Ano! Právě dráždivý zvuk je dalším plusem, který můžeme ocenit třeba za špatné viditelnosti.
Ale bacha! Na podzim často nastanou takové chvíle, kdy nefouká, svítí sluníčko a je tepleji. V takové dny se častokrát můžete setkat s tím, že se rybičky dostanou do vodního sloupce, anebo na mělčiny. V tu chvíli je dobré mít po ruce takovou nástrahu, se kterou můžeme v těchto partiích chytat. Co je to za nástrahu? Nám nejvíce funguje klasická rotační třpytka! Samozřejmě! I na pozdní podzim míváme u sebe alespoň 2 nebo 3 třpytky, kdyby náhodou přály podmínky. Na to nezapomínejte!
Kde hledat dravce na podzim? Těch možností je celá řada! Například na dně, které nabízí terénní nerovnosti. Ano, pokud se na dně vyskytují ostré hrany, prohlubně, anebo stará řečiště, určitě tady chytejte. U těchto hran se dravci velice rádi vyskytují. My osobně se velice často díváme i na skladbu dna – pokud je na dně štěrk, kameny, písek, balvany, tak tady chytáme! Právě takové dno mají velice rádi candáti nebo okouni. No a pak tady máme takovou klasiku jako potopené pařezy, padlé stromy, mola, betonové pilíře, a mnoho dalšího…
Těch otázek je skutečně mnoho! A na všechny jsme v tomhle článku neodpověděli, protože nám nezbylo místo! Proto si pusťte naše video, ve kterém si na všechny základy odpovíme. A pokud jsme na něco zapomněli, pak se nás zeptejte v diskuzi pod tímto textem. Rádi odpovíme!
NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější vláčení nástrahy za pár korun!
Redakce InRybar.cz
Ilustrační foto: archiv InRybar.cz