DomůAkční nabídkaLov candátů na přívlač: Jak úspěšně chytat candáty na gumové nástrahy?

Lov candátů na přívlač: Jak úspěšně chytat candáty na gumové nástrahy?

- Reklama -

Přívlač, gumové nástrahy a candáti. Ano! To jde jednoznačně k sobě! Oblíbení „rytíři“ našich vod jsou velice často a úspěšně loveni právě na gumové nástrahy. Proč? Gumové nástrahy rybářovi nabízejí několik variant lovu najednou – můžete s nimi prochytat veškeré partie vodního sloupce (od dna až po hladinu), takže s nimi můžete candáty efektivně hledat, a následně i úspěšně chytat. Gumové nástrahy lze rovněž tahat tak, že candáty zaujmou – pěkně pomalu v blízkosti jejich „pevností“. Navíc, gumové nástrahy jsou v dnešní době opravdu věrnými napodobeninami drobných rybek, a ani ti nejzkušenější predátoři nerozpoznají zradu. 

Lov candátů na gumové nástrahy je perfektním zážitkem. Jen si to představte: Jste na vašem oblíbeném místě, ve vodě taháte oblíbenou gumovou nástrahu, a nejednou… Prásk! Kopanec do prutu! Prut ztěžkne, na druhém konci jde cítit ta známá tíha. Tohle se nikdy neomrzí! Člověk v šeru už vidí stříbrný obrys ryby. Ano, je to CANDÁT!

 

Jaké gumové nástrahy zvolit?

Gumová nástraha DAIWA Prorex Display Classic

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je TOP gumová nástraha na candáty! V čem je tak perfektní? Začněme materiálem: Nástraha je vyrobena z luxusní „gumy“, díky které má naprosto dokonalý chod. Navíc, tato „guma“ má tolik populární široký ocásek (typ kopyto), který dělá ve vodním prostředí silné vibrace. Tahle nástraha zaujme každého candáta! Obrovskou předností nástrahy DAIWA Prorex Display Classic je i to, že ocásek se pohybuje i při opravdu pomalém vedení. Super!

Pro lov candátů doporučujeme nástrahy v „reflexním“ provedení – žlutá (viz obrázek), oranžová, anebo i ve zbarvení okouna. Tyhle na candáty nejlépe fungují – candáti mají velmi citlivý zrak a takto reflexivní barvy krásně vidí! Doporučujeme!

 

Fox RAGE Zander Shad Bulk

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Další velice povedená nástraha pro lov candátů. Jedná se o klasické „kopyto“, které má nádherně „masité“ tělíčko, jež věrně napodobuje živou rybičku. Zase: Velkou předností je, že tato gumová nástraha je vybavena širokým ocáskem, který ve vodě vytváří silné vibrace. A to i při opravdu pomalém vedení. Na této nástraze máme velice rádi to, že je dostupná v opravdu TOP zbarveních. Na candáty nám nejvíce fungují reflexivní barvy (viz obrázek), na druhou stranu přijdou dny, kdy candáti více berou na barvy přírodní.

 

Jak při lovu candátů vést umělou nástrahu?

Tohle hodně záleží na podmínkách u vody. Někdy nastanou chvíle, kdy jsou candáti aktivní, a kdy se aktivně shánějí po potravě. V těchto momentech můžete nástrahu vést agresivněji. Co tím myslíme? Můžete nástrahu tahat rychleji a vedení nástrahy „prokládat“ agresivnějšími škubnutími špičky prutu. Takto vedená nástraha dokáže aktivního candáta velice často vyprovokovat k útoku.

Co ale dělat, když jsou candáti neaktivní a jen „leží“ poblíž úkrytu? Zkuste zpomalit! Nástrahu veďte pomaleji, přesto ale vedení nástrahy „prokládejte“ škubnutími špičky. Právě ona škubnutí špičkou prutu nástrahu nadzvednou nad dno. Ale! Po škubnutí by měla následovat 2 – 3 vteřinová pauza. Chvíli prostě nenavíjejte! Gumová nástraha spadne na dno, o které „klepne“. V momentě, kdy nástrahu zase s pomocí špičky prutu nadzvednete, přijde záběr! Tohle vedení nástrahy dokáže velice často vyprovokovat i pasivnějšího candáta k útoku!

 

Kde candáty chytat?

Existuje jedna zaručená rada: Candáti milují tvrdé dno! Milují kameny, štěrk, základy zatopených domů, zatopené betony nebo pilíře – tady prostě candáti budou! Na takovém dně, u takových překážek candáty určitě hledejte – „klepejte“ zde s gumovou nástrahou a provokujte odpočívající „rytíře“. Dříve nebo později nějaký candát zaútočí.

Candáti ale rovněž velice rádi obývají místa, na kterých nalezneme zatopené pařezy, padlé stromy, anebo místa, kde se výrazně mění hloubka (hrany). Například na hranách je velice dobré chytat za špatného počasí, kdy se po hladině prohání vlny. Candáti se za hranou schovávají před podvodními proudy (v zátiší), které vlny rozvířily.

 

Kdy chytat candáty?

Candát je noční dravec, jeho aktivita tedy roste s ubývajícím slunečním svitem. V noci se candáti vydávají na lov – například za teplejších nocí klidně i do velmi mělké vody (třeba jen 0,5 metru), při ochlazení nebo špatném počasí pak rádi šmejdí poblíž zmíněných hran a překážek.

Ale! Candáty lze úspěšně chytat i ve dne. Stačí jen najít nějakou překážku, která slouží jako stanoviště. Jde o ta místa, o kterých jsme si pověděli výše. A pokud dokážete candáty vystopovat, pak vás čeká opravdu velký zážitek. Tak hodně štěstí!

Ilustrační foto: PARYS  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -